YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ürdün IŞİD koalisyonunda yok
Ürdün IŞİD koalisyonunda yok
07 Eylül 2014 02:03
Ürdün Başbakanı Nusur, ülkesinin IŞİD'e karşı oluşturulan koalisyonda yer almadığını açıkladı.

Ürdün Başbakanı Abdullah en-Nusur, diğer ülkelerin içişlerine karışmayacaklarını ifade ederek, ülkesinin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüne karşı oluşturulan koalisyona katılmadığını söyledi.

Ürdün resmi haber ajansı Petra'da yer alan habere göre, Başbakan Nusur, ABD'nin teklifiyle IŞİD'e karşı oluşturulan çekirdek koalisyonda Ürdün'ün yer alamadığını kaydetti.

Nusur, Kudüs Siyasal Çalışmalar Merkezi'nde yaptığı konuşmada, "IŞİD'e karşı oluşturulan koalisyona katılırsak, Türkiye'nin katılımı gibi bizim de koalisyonda olduğumuz açıklanır" dedi.

Ürdün'ün, IŞİD dahil bölgedeki tüm gelişmeleri dikkatle izlediğini kaydeden Nusur, Ürdün olarak diğer ülkelerin içişlerine karışmayacaklarını dile getirdi.

Nusur, IŞİD tehlikesine karşı, "Biz hazırız ama hazırlığımız kimsenin içişlerine karışmak ve başkalarının savaşında yer almak için değil, ülkemizi savunmak için" diye konuştu.

ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Danimarka, Türkiye, Kanada, Polonya ve Avustralya, ABD'nin teklifiyle IŞİD'e karşı çekirdek koalisyon kurma kararı almıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler