YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü sunucu öldürüldü
Ünlü sunucu öldürüldü
06 Eylül 2010 17:42
Evinin önünde cesedi bulunan ünlü sunucu bir çok yerinden bıçaklanarak öldürülmüş

Afganistan'da ünlü bir televizyon sunucusu öldürüldü.

Polis, devlet televizyonunda sunuculuk yapan Seyid Hamid Nuri'nin dün akşam başkent Kabil yakınında bıçaklanarak öldürüldüğünü belirtti.

Polis yetkililerinden Halilullah Destyar, "dün akşam Nuri'yi telefonla bir kişinin aradığını ve evinden dışarı çıkmasını istediğini, daha sonra sunucunun cesedinin evinin yakınında bulunduğunu" söyledi.

Afganistan'daki gazetecileri destekleme derneği, Nuri'nin birçok yerinden bıçaklandığını ve boğazının kesildiğini iddia ederken, Destyar da Nuri'nin boğazının kesildiğini doğrulamadı, ancak aldığı telefondan hemen sonra buluşmaya gitmesi dolayısıyla "bir arkadaşı" tarafından öldürülmüş olabileceğini ifade etti.

Afganistan'daki Ulusal Gazeteciler Derneği'nin başkan yardımcısı olan 45 yaşındaki Seyid Hamid Nuri, Afganistan Radyo-Televizyonu'nda (RTA) haberleri sunuyordu. Nuri'nin, Devlet Başkanı Hamid Karzai karşıtı bazı gruplarda da yer aldığı biliniyordu.

Nuri, 2004'te, Afganistan Temsilciler Meclisi Başkanı Muhammed Yunus Kanuni'nin sözcülüğünü yapmak üzere RTA'daki görevinden bir süre ayrılmıştı. Kanuni, 20 Ağustos 2009'daki devlet başkanlığı seçiminde Karzai'nin rakiplerindendi.

Polis, cinayetle ilgili soruşturma başlattı. AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler