YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü modacıdan örnek davranış
Ünlü modacıdan örnek davranış
28 Kasım 2011 23:55
Ünlü modacı Vivienne Westwood, yürütülen kampanyaya 1 milyon sterlin bağışladı.

İngiliz moda tasarımcısı Vivienne Westwood, küresel ısınmayla mücadelede ekvator ormanlarını kurtarmak için yürütülen bir kampanyaya 1 milyon sterlin (yaklaşık 2,86 milyon TL) bağışlamaya karar verdi.

Ünlü modacının şirketinden yapılan açıklamada, sivil toplum kuruluşu Cool Earth'e yapılacak bağışın, Dünya Bankası tarafından bu alanda gerekli harcamalar için taahhüt edilen fonun hala yüzde 90'ının serbest bırakılmaması yüzünden ortaya çıkan başarısızlığı kapatmayı amaçladığı belirtildi.

Kate Moss gibi İngiliz modasının diğer önemli isimleri tarafından desteklenen bu kampanyanın 18 ay sürmesi ve ormanların yok olmasının durdurulması için somut ve etkili imkanlar bulunduğunu ortaya koyması bekleniyor.

Kampanyanın başlatılmasından bu yana Cool Earth adlı sivil toplum kuruluşunun bir milyon hassas ormanı korumaya ve yerel STK'larla çalışmaya yetecek 1,75 milyon sterlin topladığı belirtildi. AA

bağış
 // idris bakta
ormanlarımızı korumak amaçlı yapılan bu kuruluşlara destek vermek herkes için bağış yapmak anlamına geliyor bence herkesin el atması lazım......
29 Kasım 2011 08:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler