YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü gazeteciden çok konuşulacak açıklama: İran İsrail'le anlaştı!
Arabistan'ın El-Arab Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Cemal Kaşuki, “İran, Ortadoğu'yu yeniden şekillendirmek için İsrail'le gizlice anlaştı” dedi.
Ünlü gazeteciden çok konuşulacak açıklama: İran İsrail'le anlaştı!
19 Ekim 2015 / 11:43 Güncelleme: 19 Ekim 2015 / 12:15

Arabistan'ın El-Arab Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Cemal Kaşuki Twitter hesabından çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kaşuki, "İran, Ortadoğu'yu yeniden şekillendirmek için İsrail'le gizlice anlaştı. Ayrıca bölgeye asker gönderme konusunda İsrail'den onay aldı” dedi.

Suudi gazeteciye göre, Tahran ise bunun karşılığında İsrail'in Filistin'e yönelik hamlelerine ses çıkartmayacak!

Anlaşmaya Rusya da dahil

Cemal Kaşuki, bu anlaşmaya Rusya'nın da dahil olduğunu, Esad'ı desteklemek için ülkeye asker yığan Rusya ile İran'ın operasyonlarının Suriye ile sınırlı kalmayacağını vurguladı.

İran'ın yıllardır bölgeye asker göndermek istediğini söyleyen Kaşuki, Esad'a yardım bahanesiyle artık İran'ın bu maksadına ulaştığına dikkat çekti.

İran, İsrail'in zulmüne ses çıkartmayacak!

Kaşuki, anlaşmaya göre İsrail’in, İran'ın bölgedeki operasyonlarına karışmayacağını vurguladı. Buna karşılık İran’ın da İsrail'in Filistinli Müslümanlara baskınlarına ses çıkarmayacağına dair söz verdiğini yazdı. 

Lübnan Hizbullah'ı karşı gelmeyecek

El Arap Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemal Kaşuki ayrıca, "Gazze ve Batı Şeria'da Filistinlilere yönelik İsrail tarafından başlatılan şiddetli baskınlara karşı Lübnan Hizbullahı’nın İsrail güçlerine mukavemet etmeyeceği garantisi alındığını" savundu.

Kaşuki, İran'ın Suriye’ye gönderdiği askerlerden bir kısmını birkaç ay sonra Yemen'e yönlendireceğini de yazdı.

hz1.jpg

 // osman tut
İranın ne kadar islam düşmanı olduğu anlaşılmaktadır. İbni sebenin etkisi hala geçmemiştir. Allah yücedir ve ceza verenlerin en şiddetlisidir....
20 Ekim 2015 11:24
 // Rasim DUMAN
Bu vesile ile, "ilgililer'e su hususu da arzetmek isterim : Turkiye'nin, Suudi Arabistan ve Katar'i "cok kapsamli" olarak koruma altina almasi, son derece "aciliyet" arzediyor. Gecen her gunun, hatta her saatin cok buyuk ehemmiyeti var. Bu hususta gosterilecek en kucuk bir ihmal ve zaaftan tevellud edecek zarar, sadece bu 3 ulkeyi degil, butun İslam Alemi'ni etkileyecektir....
19 Ekim 2015 16:37
 // Rasim DUMAN
BMGK'da İran aleyhindeki tasariya red oyu vermemizin asil sebebi, İran'i korumaktan ziyade, ilerde Turkiye'nin nukleer calismalarinda, verdigimiz oy'un, elimizi baglamamasi icindi....
19 Ekim 2015 16:22
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler