YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü Alman gazeteci Müslüman oldu
Ünlü Alman gazeteci Müslüman oldu
08 Temmuz 2016 04:21
Alman gazeteci Martin Lejeune, bayram sabahı Müslüman olduğunu ilan etti.

İsrail karşıtlığı ile tanınan Alman gazeteci Martin Lejeune, Müslüman olduğu anların kaydedildiği videoyu sosyal medya hesabından yayınlayarak dünyaya duyurdu. Lejeune, imamın kendisini yönlendirmesi ile önce şehadet getirdi, daha sonra Almanca anlamını herkes önünde tekrarlayarak İslam dininin mensubu oldu.

Niçin İslam dinini seçtiği sorulan Lejeune, "İslam barış demektir, camide olduğumda ve Allah'a dua ettiğimde o barış ve huzuru hissettiğim için Müslüman oldum" ifadelerini kullandı.

Lejeune, Müslüman olduğu anların kaydedildiği videoyu sosyal medya hesabından yayınlayarak dünyaya duyurdu. Lejeune, imamın kendisini yönlendirmesi ile önce şehadet getirdi, daha sonra Almanca anlamını herkes önünde tekrarlayarak İslam dininin mensubu oldu. 

Niçin İslam dinini seçtiği sorulan Lejeune, "İslam barış demektir, camide olduğumda ve Allah'a dua ettiğimde o barış ve huzuru hissettiğim için Müslüman oldum" ifadelerini kullandı. 

İmam, Müslüman olmasının ardından Lejeune'a artık İslam'a hizmet edecek bir elçi olduğunu ve 700 milyon Müslüman kardeşi bulunduğunu söyledi. 

Lejeune'un şehadet getirdiği anlarda camide yer alan cemaat büyük bir heyecan ve coşku yaşadı. 

Lejeune, İsrail'in 2014 yılında Gazze'ye düzenlediği saldırılar sırasında aldığı tavır sebebiyle İsrail düşmanı olarak tanınıyordu.

LEJEUNE'İN KALBİ HEM FİLİSTİN HEM TÜRKİYE İLE 

Gazeteci Martin Lejeune, sözde Ermeni soykırımını savunarak Türkiye'yi suçlayanAlman parlamento üyelerine İsrail'in Filistinlilere uyguladıklarının hesabını sormadıklarını hatırlatmıştı. Lejeune, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)tarafından 2005 yılından bu yana Filistin'de hayata geçirdiği 349 projeyi duyurmuştu.

fdf.jpg

...
 // Sena
rabbim doğru yolu göstermiş doğru şekilde yaşamayı da nasip etsin islamofobyanın yükseldiği bir dönemde hala müslümanlığı tercih edenlerın var olması birilerine kapak olsun ...
08 Temmuz 2016 Cuma 13:26
Aramıza hoşgeldin "kardeşim"
 // Rasim DUMAN
Hakikaten İslâm "sulh,esenlik,barış" demektir. İslâm-eslem-selâm- müslim-sâlim...hepsi aynı kökten gelir ve bu mânâyı ifâde ederler. Yeni kardeşimiz, bu "mânâyı" hakikaten, "mânevî olarak" hissetmiş anlaşılan ; yâni "lâfın gelişi" değil söyledikleri. Câmide oldğumuz zaman aynı şeyleri hepimiz de hissetmiyor muyuz, işte aynen öyle... Cenâb-ı ALLAH (C.C.) hayırlı ve mübârek eylesin. Yeni kardeşimizi tebrîk ediyor ve gözlerinden öpüyorum. Sabah sabah çok sevindim, böyle gider inşallah. :)...
08 Temmuz 2016 Cuma 06:56
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler