YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü aktörden erkeklere mesaj
Ünlü aktörden erkeklere mesaj
25 Kasım 2013 18:40
Ünlü aktör Antonio Banderas, kadınlara karşı şiddeti sona erdirmek için harekete geçilmesi gerektiğini belirterek, "Gerçek erkekler, kadınlara el kaldırmaz" dedi.

Ünlü aktör ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İyi Niyet Elçisi Antonio Banderas, kadınlara karşı şiddeti sona erdirmek için harekete geçilmesi gerektiğini belirterek, "Gerçek erkekler, kadınlara el kaldırmaz" dedi. Ünlü aktör ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İyi Niyet Elçisi Antonio Banderas, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Banderas, görüntülü mesajında şu ifadeleri kullandı: “Dünyadaki kadınların yüzde 60’a yakını, fiziksel ya da cinsel istismara maruz kalıyor ve cinsel saldırıların yarıya yakını 16 yaşın altındaki kız çocuklarını hedef alıyor. Her yıl, 2 milyon kadın ve kız, fuhuş ve kölelik gibi nedenlerle kaçırılıyor. Özellikle genç kadınlar, erken yaşta evlilik, kadın sünneti ve HIV virüsüne daha çok maruz kalıyor ve sağlık durumları ve hakları risk altında. Bu, kabul edilemez ve durdurulmalıdır. Gerçek erkekler, kadınlara el kaldırmaz. Ben Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İyi Niyet Elçisi Antonio Banderas, sizden rica ediyorum: Eğer birşey görürseniz, bir şey yapın. Kadınlara karşı şiddeti sona erdirmek için harekete geçin.”

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler