YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uluslarası basından Türkiye'ye ikiyüzlülük
Sultanahmet'teki patlamayı "son dakika gelişmesi" olarak duyuran uluslararası haber ajanslarının, olay yerinden kanlı görüntüleri sansürsüz servis etmesi tepkilere neden oldu.
Uluslarası basından Türkiye'ye ikiyüzlülük
12 Ocak 2016 / 12:50 Güncelleme: 12 Ocak 2016 / 13:00

Başta 13 Kasım'daki Paris katliamı olmak üzere Batı'daki kentlerde meydana gelen saldırıların ardından bu tarz rahatsız edici fotoğrafları yayımlamamayı tercih eden uluslararası ajansların aynı hassasiyeti Sultanahmet'te göstermemesi dikkat çekti. Söz konusu ajanslar, Türkiye'deki patlama sonrası takındığı tavrın benzerini, Irak ve Suriye gibi Ortadoğu ülkelerinde de sergiliyor.

CNN International'ın patlamanın meydana geldiği yerin "İstanbul'daki turistik bir bölge" olduğuna vurgu yapması ise sosyal medyada eleştiri konusu oldu. Birçok kullanıcı, böyle bir vurgunun Türk turizmini kötü etkileyeceğine değindi.

YANLIŞ YERİ GÖSTERDİLER

Öte yandan Amerikan CNN televizyonunun, Sultanahmet patlamasını canlı aktarırken, olayın yaşandığı bölge yerine başka bir noktayı ekrana getirdiği görüldü.

111-014.jpg

 

HÜRRİYET.COM.TR

 // DEMIRKOL
Bu söylenen herşeyi biz biliyoruz da biz ne yapıyoruz veya ne yapmalıyız. Mücadeleye devam,Allah yardımcımız olsun.Hainlerin hesaplamadimi tek bir şey var oda bu milletin imanı....
12 Ocak 2016 20:47
tepki
 // ccc
Fransadaki terör saldırı fotograflarınıda acaba aynı gazeteler sansürsüz yayınladılar mı ?????...
12 Ocak 2016 16:41
yerli işbirlikçiler
 // bodur
yerli işbirlikçileri unutmamak lazım. fetö örgütü ülkeyi karıştırmaya yönelik her olaya sevinip iktidara vurmanın peşinde. savaşa gitsek razılar o derece....
12 Ocak 2016 Salı 14:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler