YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ülkemizi bu suçlulardan temizleyene kadar..."
"Ülkemizi bu suçlulardan temizleyene kadar..."
25 Eylül 2014 02:17
Cezayir Savunma Bakanlığı, kaçırılan 55 yaşındaki Fransız dağcı Herve Pierre Gourdel'i öldüren teröristleri yakalamak için başlatılan operasyonların sürdüğünü bildirdi.

Cezayir Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Gourdel'i acımasızca katleden teröristleri arama çalışmalarımız devam ediyor. Ülkemizi bu suçlulardan temizleyene kadar terörle mücadelemiz her safhada devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, "Hilafet Askerleri" tarafından öldürülen Gourdel'in, 21 Eylül gecesi Tizu Vizu'ya bağlı Ayat ve Aban köyleri yakınlarında otomobilini durduran bir grup terörist tarafından kaçırıldığı, aracının ise terk edilmiş bulunduğu kaydedildi.

Fransız dağcıyı kaçıran IŞİD'e bağlı "Hilafet Askerleri", Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'a, IŞİD'e yapılan operasyonların 24 saat içinde sona erdirilmemesi durumunda ellerindeki rehineyi öldüreceklerini bildirmişti. Hollande'ın "Teröre boyun eğmeyeceğiz" açıklamasından sonra "Hilafet Askerleri" tarafından "Fransız hükümetine kanlı mesaj" adıyla paylaşılan videoda Gourdel'in kafasının kesilerek öldürüldüğü görülüyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler