YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ukrayna’nın en büyük Lenin heykeli söküldü
Ukrayna’nın en büyük Lenin heykeli söküldü
17 Mart 2016 17:16
Ukrayna’nın en büyük Lenin heykeli bulunduğu meydandan söküldü.

Zaparojya şehrinde Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin (SSCB) en önemli sembollerinden Lenin heykelini sökmek için başlayan çalışmalar ikinci gün sona erdi.

Ukrayna’nın 20 metre yüksekliği ve 40 ton ağırlığı ile en büyük Lenin heykeli, 29 saat süren söküm işlemlerinin ardından belediye görevlileri tarafından tıra yüklenerek bir depoya götürüldü.

Lenin heykelinin sökülmesi esnasında halk meydanda toplanarak sökme çalışmalarını izledi. Kalabalığın arasında heykelin sökülmesi nedeniyle hatıra fotoğrafı çektirenler dikkat çekti. 


AA

o heykel nasıl kalktı,zamanlama manidar yani , af buyrun
 // hursit dilaver
o heykelin sökülmesi putin nefretinden değildir de, yeni bir dostun sevgisinden,ricasından mıdır bilinmez.biz de bilmeyiz tabi.hatırı vardır belki.ne bilelim.zaten o dost da pek heykel meraklısı değil galiba.....
17 Mart 2016 Perşembe 19:33
köprüye,3.havalimanınamani olamadık ama,ata heykeli adına çerattepeye ma
 // hursit dilaver
çerattepede dünyanın en büyük heykelini de biz dikmiştik. 7000 dönüm mü ne ağaç kesilmiş falan.. ama olmadı.çinliler dünyanın en büyük mao heykelini yapmışlardı,bizimkini geçti.ancak. yağmur falan derken garibim maonun heykeli devrilip gitmiş. şimdi yeniden eskinin 2 katı büyüğünü yapıyorlarmış.bizim kemalistler uyumasın.maodan daha büyüğü yapılmalı. bu arada çerattepe altınını çıkartmama sözü verip,almanlardan yardım da alırız. nerde o komite..bari işe yarasın. almanlara rica etsinler...
17 Mart 2016 Perşembe 19:29
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler