YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ukraynalı vekilden Rusya'yı şoke eden açıklama
Kırım Tatarları'nın manevi lideri Kırımoğlu, Türkiye'nin Ukrayna'ya savaş malzemesi göndermeyi inceleme hazırlığında olduğunu ileri sürdü.
Ukraynalı vekilden Rusya'yı şoke eden açıklama
10 Şubat 2016 / 21:42 Güncelleme: 10 Şubat 2016 / 21:44

Kırımoğlu, RBK-Ukrayina adlı yayın organına verdiği demeçte, kendisinin üç gün önce Ukrayna Savunma Bakanı Stepan Poltorak'a Türkiye Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı'ndan bir mektup ilettiğini, söz konusu mektupta Türk yetkililerin, Ukrayna'ya gerekli savaş malzemelerinin sağlanması konusunu incelemeye hazır olduklarının belirtildiğini söyledi. 

TÜRKİYE'DEN ASKERİ HEYET UKRAYNA'YI ZİYARET EDECEK

Söz konusu röportajda kendisinin geçen ay Ankara'ya düzenlediği ziyarete de değinen Kırımoğlu, kendisinin bu ziyarette Türkiye ile Ukrayna arasındaki ilişkiler hakkında görüşmeler yaptığını kaydetti. Kırımoğlu, "bekleyin, çok yakında Türkiye'den bir askeri heyet Ukrayna'ya gelecek" diye konuştu. Türkiye'nin NATO sistemine dahil olan silahları vermesi için NATO onayının şart olduğunu hatırlatan Kırımoğlu, buna karşılık Türkiye'nin kendi ürettiği silahları verme konusunda kararı kendisinin vereceğini dile getirdi.

DHA

yandı gülüm Moskova helvası
 // kaynak mahir
Ne zamandır beklediğim Ukrayna hamlesi bizimkilerden sonunda geldi şükür şimdik Moskova'nın beyi putin salağı düşünsün....
10 Şubat 2016 23:22
 // Rasim DUMAN
Evet, Turkiye eger hakikaten Ukrayna ile isbirligi yaparsa, Rusya'yi "yumusak karnindan" vurmus olur. Ukrayna halkinin Turkiye'ye karsi buyuk bir sempatisinin oldugunu biliyorum, bu durum "zirve" yapar ve Kirim konusunda gayet guzel netceler de hasil olur insallah....
10 Şubat 2016 22:07
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler