YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ukraynalı şarkıcı Rus kanalından ödül alırsa
Ukraynalı şarkıcı Rus kanalından ödül alırsa
27 Kasım 2014 07:35
Ukraynalı sanatçı Ani Lorak, "Rus televizyon kanalının müzik ödülünü alarak, ülkesine saygısızlık yaptığı" gerekçesiyle protesto edildi

Ukraynalı sanatçısı Ani Lorak'ın, geçen haziranda Rusya'daki bir televizyon kanalının müzik ödülünü alarak, Ukrayna'ya saygısızlık yaptığını iddia eden bir grup milliyetçi, sanatçının bu akşam Kiev'de verdiği konser öncesinde protesto etti.

Lorak'ın, geçen haziranda Rusya'daki bir televizyon kanalının müzik ödülünü alarak, Ukrayna'ya saygısızlık yaptığını iddia eden 100'e yakın milliyetçi görüşlü genç, sanatçının bu akşam Kiev'deki Ukrayna Sarayı'nda verdiği konser öncesinde eylem yaparak, Ukrayna halkından özür dilemesini talep etti.

Ses bombası attılar

Lorak'ın konseri öncesinde, protesto için toplanan eylemciler, Lorak'tan Ukrayna halkından özür dilemesini istedi. Bunun üzerine konser salonu önünde eylemciler ile polis arasında arbede yaşandı. Salona girerek, konserin iptal edilmesini isteyen bazı maskeli eylemciler ses bombası kullandı.

Kiev Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Lorak'ın konseri sırasında meydana gelen olaylarla ilgili holiganlık maddesinden dolayı suç duyurusunda bulunulduğu kaydedilirken, 100'e yakın gencin bu olaylarda taşkınlık yaptığı ve olaylar sırasında 3 polisin yaralandığı belirtildi.

Haziranda bir Rus televizyon kanalının müzik ödülünü alması üzerine ses sanatçısı Ani Lorak, ülkedeki milliyetçi görüşlü vatandaşlar tarafından protesto edilirken, bir grup milliyetçi görüşlü gençler de geçen ağustosta Ani Lorak'ın Odessa kentinde düzenlediği konserini engellemek istemişti.

Ani Lorak, Ukrayna'yı 2008 Eurovision Yarışması'nda "Shady Lady" isimli şarkısıyla temsil ederek, ülkesine ikincilik getirmişti. Lorak aynı zamanda Murat isimli Türk işadamı ile evli.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler