YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ukrayna'da, "Finansal Meydan" eylemi
Ukrayna'da, "Finansal Meydan" eylemi
21 Mayıs 2015 23:01
Ukrayna Parlamentosu binası önünde eylemciler ile emniyet güçleri arasında gerginlik yaşandı. Eylemciler, yanlarında getirdikleri lastikleri yakarak parlamentoyu protesto etti.

 

Ülkedeki yüksek enflasyonun nedeniyle, bankalardan döviz kredisi alan vatandaşların oluşturduğu "Finansal Meydan" protestocularından oluşan 200 kişilik grup, parlamento binası önünde,döviz ile alınan kredilerin yeniden yapılandırılmasını talep ederek eylem yaptı.

Eylemciler, milletvekillerinden, aldıkları döviz kredilerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin yasanın çıkartılmasını istedi.Bazı eylemciler de yanlarında getirdikleri lastikleri yakarak söz konusu yasanın imzalanmamasını engelleyen milletvekillerini protesto etti.

Eylemciler, parlamento binası yanından geçen caddeyi trafiğe kapattı. Bunun üzerine, parlamento binası önünde geniş güvenlik önlemleri alan emniyet birimleri, eylemcileri engellemeye çalışırken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri de yanan lastikleri söndürmeye çalıştı. Lastiklerin söndürülmesini engellemek isteyen eylemciler ile emniyet birimleri arasında bir süre arbede yaşandı. Arbede sırasında, bir eylemcinin yaralandığı bildirildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler