YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ukrayna, BM'yi "terörist örgütler" olarak tanımaya çağırdı
Ukrayna, BM'yi "terörist örgütler" olarak tanımaya çağırdı
20 Temmuz 2014 01:56
Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, BM Genel Bekreteri Ban Ki-mun'u "Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetleri"ni "terörist örgütler" olarak tanıyıp eylemlerini kınamaya çağırdı.

Ukrayna Devlet Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Poroşenko, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri  Ban Ki-mun ile telefonda görüştü.

Poroşenko, BM Genel Sekreteri Ban'ı "Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetleri"ni terörist örgüt olarak tanıyıp "teröristlerin" eylemlerini kınamaya çağırdı. Poroşenko, telefon görüşmesinde Ban'a Rusya yanlısı ayrılıkçıların ordu birliklerine karşı saldırılarına devam ettiklerini ve uzmanların kaza mahallinde rahat çalışmalarına izin vermediklerini söyledi.

Ban'ın ise uçak kazasının "şok edici ve inanılmaz bir felaket" olduğunu kaydederek, kazanın tüm detaylarının öğrenilmesi için araştırmanın uluslararası kamuoyuna açık bir şekilde olması gerektiğini belirttiği kaydedildi.

Açıklamada, Ban'ın, Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko'nun vatandaşlarını savunma hakkına sahip olduğunu vurguladığı belirtildi.

02:24
 // BİRLEŞMİŞ TERÖRİSTLER
Haber başlığını yanlış okumam işe yaradı... BM ve NATO, dünyanın başına bela olmuş en büyük teröristtir. Gücün olsa da olmasa da, kendi işini kendin gör. Sana musallat olan her terörist, bu iki birleşik terör örgütünden geliyor....
20 Temmuz 2014 02:24
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler