YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ukrayna askerleri "korkaklıktan" yargılanacak
Ukrayna askerleri "korkaklıktan" yargılanacak
17 Nisan 2014 15:47
Donetsk'e bağlı Kramatorsk'te, bazı askeri araçları silahlı Rusya yanlılarınca alıkonulan 25. Hava Komando Tugayı lağvedilecek, askerler ise korkaklıkları ve silahlarını teslim etmelerinden dolayı mahkemeye çıkarılacak.

Ukrayna Devlet Başkanvekili ve Meclis Başkanı Aleksandr Turçinov, parlamentoda yaptığı konuşmada, tugayın, korkaklığından ve eylemcilere silahlarını teslim etmelerinden dolayı lağvedileceğini, askerlerin ise mahkemeye çıkarılacağını söyledi.

Turçinov, Savunma Bakanlığı ile Cumhuriyet Başsavcılığına gereken talimatın verildiğini kaydetti.

Askeri araç ve silahların ele geçirilmesine ilişkin Mariupol'daki askeri birliğe yapılan saldırının önlendiğini ifade eden Turçinov, saldırı sırasında saldırganların silah, el bombası ve molotofkokteyli kullandıklarını dile getirdi.

Yaşanan çatışmada 3 saldırganın öldürüldüğünü, 13'ünün yaralandığını, 63 saldırganın ise yakalandığını hatırlatan Turçinov, saldırının ardından kaçmayı başaran saldırganların yakalanmasına ilişkin operasyonun sürdüğünü vurguladı.

Ukrayna'nın doğusundaki Kramatorsk'tan Slavyansk kentine girişte, dün Rusya yanlısı vatandaşlar, Ukrayna silahlı kuvvetlerine ait tank ve zırhlı araçların kente girmesini engellerken, daha sonra söz konusu askeri araçlar, askeri üniformalı şahıslar tarafından Slavyansk kentine götürülmüştü.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler