YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ukrayna AB'den mali yardım istedi
Ukrayna AB'den mali yardım istedi
11 Aralık 2013 18:07
Ukrayna Başbakanı Nikolay Azarov, ülkesinin, AB ile Ortaklık Anlaşması'nın imzalanması çerçevesinde 20 milyar avro mali yardım istediğini bildirdi.

Bakanlar Kurulu'nun bugün yapılan oturumunda konuşan Azarov, meydanlarda gösteri yapanların, AB ile Ortaklık Anlaşması'nın acilen imzalanmasını talep ettiğini hatırlatarak, hükümetin de bunu arzuladığını ancak ülke ekonomisinin bundan dolayı oluşabilecek kayıplarını en aza indirecek koşulların oluşturulması gerektiğini kaydetti.

Rus Novosti ajansı haberine göre, Avrupa Komisyonu'na ülke ekonomisi ve sanayisinin hangi koşullarda işleyebileceğini değerlendirmesi için başvurduklarını belirten Azarov, bu çerçevede Ukrayna'ya 20 milyar avro mali yardım yapılmasını önerdiklerini dile getirdi. Azarov, yardımın bir kısmının, ülkesindeki altyapı projelerine yapılacak yatırımlarda kullanılabileceğini ifade etti.

Ukrayna Başbakanı Azarov, gösterilere ilişkin de “Protestolar kimin işine yarıyor, Avrupalı yöneticilerin mi, yoksa acilen ekonomik ve mali yardıma muhtaç Ukrayna halkının mı? Eğer hepimizin amacı Avrupa'ya başarılı bir entegrasyon ise o zaman görüşme masasına oturarak, Ukrayna'nın menfaatlerini birlikte koruyalım” dedi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler