YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uçuşlar karşılıklı durduruldu
Şüpheli paket krizinin ardından İngiltere-Yemen uçuşları karşılıklı durdurdu
Uçuşlar karşılıklı durduruldu
30 Ekim 2010 / 17:28 Güncelleme: 30 Ekim 2010 / 17:29

Yemen'de 26 şüpheli paket ele geçirildi. Adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, Yemenli yetkililerin 26 şüpheli paketi ele geçirdiğini, paketlerin incelendiğini belirtti.

Aynı kaynak, Sana havalimanının kargo bölümünde ve çeşitli havayolu şirketlerinde çalışan bazı görevlilerin gözaltına alındığını söyledi ancak kaç kişinin gözaltına alındığını açıklamadı.

ABD'ye gönderilmek üzere şüpheli paketlere rastlanması paniğe neden olmuştu.

Dubai ve Londra'da bulunan şüpheli paketlerin ikisinin de Yemen'den gönderildiği belirtilmiş ve ABD'deki yetkililer, Yemen'den ABD'ye kargo taşıyan uçakları takip altına almıştı.

İNGİLTERE-YEMEN UÇUŞLARI KARŞILIKLI DURDURULDU


İngiltere İçişleri Bakanı Theresa May, Yemen'den ABD'ye gönderilmek istenen ve Doğu Midlands havaalanında kargo uçağında bulunan cihazla ilgili olarak "cihaz uçakta patlayabilirdi" dedi.

May başkanlık ettiği, İngiliz hükümetinin acil planlama komitesi olan Cobra'nın toplantısının ardından yaptığı açıklamada, konuya ilişkin uluslararası ve ABD'li ortaklarıyla görüşmelerinin sürdüğünü kaydetti.

Başka bir saldırıya ilişkin kanıt olmadığını belirten May, İngiltere'deki terör tehdidi seviyesinde de bir değişiklik olmadığını ama ülkede bir terör saldırısı olasılığının yüksek olduğunu bildirdi.

İngiltere İçişleri Bakanı ayrıca, İngiltere ile Yemen arasındaki karşılıklı uçuşların durdurulduğunu kaydetti.

Yemen, şüpheli paketlerin bulunmasının ardından soruşturma başlatmıştı. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler