YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uçakları durdurun bayramlaşacağız
Suriye’de Esed rejimi ve Rus jetlerinin bomba yağdırmaya devam ettiği Halep’teki siviller hazırladıkları pankartlarla dünya kamuoyuna mesaj gönderdi. Saldırılara dikkat çekmek isteyen halk, pankartlara “Uçakları durdurun, bayramlaşacağız” yazdı.
Uçakları durdurun bayramlaşacağız
07 Temmuz 2016 / 09:20 Güncelleme: 07 Temmuz 2016 / 11:17

Suriye iç savaşı 6'ncı yılına girerken, her bayram olduğu gibi bu bayramda da sivil halk bombardıman korkusuyla Ramazan Bayramı'na girdi.

Suriye'de uzun süredir Esed rejimi ve Rusya'nın yoğun hava ve kara saldırılarına maruz kalan Halep'te siviller hazırladıkları pankartlarla dünya kamuoyuna mesaj gönderdi.

CAMİLERİ DOLDURDULAR

Hiçbir kutsal tanımayan Esed rejimi ve Ruslara ait jetlerin yoğun bombardımanına dikkat çekmek isteyen 7'den 70'e Halep halkı, pankartlara “Uçakları durdurun, bayramlaşacağız” yazdı.

Halepliler, İngilizce ve Arapça yazılan pankartları ellerinde tutarak dünyaya savaşı durdurun çağrısı yaptı.

Öte yandan Türkiye'ye göre bayrama bir gün geç başlayan Halep'te halk muhaliflerin denetiminde bulunan bölgelerde bombardıman korkusuna rağmen bayram namazında camileri doldurdu.

rs-144.jpg

 

Bunlar bizim kardeşlerimiz
 // Rasim DUMAN
Şu insanları ve onların içinde bulundukları şu zulüm ve mağduriyeti görüp te kalbi rikkat ve şefkatle, merhâmetle ihtizâza gelmeyen, gözleri nemlenmeyen, boğazı düğümlenmeyen varsa, şöyle bir geriye çekilip nefsini sigaya çeksin, bir murâkabe ve muhâsebe yapsın. Başka da birşey demiyorum....
07 Temmuz 2016 Perşembe 10:45
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler