YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uçakla silah kaçırılmasını sağlayan bagaj görevlisi yakalandı
Uçakla silah kaçırılmasını sağlayan bagaj görevlisi yakalandı
24 Aralık 2014 00:08
ABD'de Delta Havayolları bagaj görevlisinin, Atlanta'dan New York'a gerçekleştirilen 20 uçuşta silah kaçakçılığına yardım ettiği iddia ediliyor.

Delta Havayolları'nda bagaj görevlisi olarak çalışan Eugene Harvey, Atlanta'dan New York'a uçakla silah kaçırılmasına yardım ettiği gerekçesiyle Atlanta'daki evinde gözaltına alındı.

Brooklyn Bölge Savcılığı'ndan yapılan açıklamada, Harvey'in, Atlanta Hartsfield-Jackson havalimanının, bagaj görevlilerine arama yapılmayan noktalarından valizler içinde silahları geçirdiği ve güvenlik kontrolünden geçen Mark Quentin Henry isimli yolcuya silah dolu valizi teslim ettiği bildirildi.

Mayıs ayından Aralık ayına kadar süren kaçakçılık sırasında bagaj görevlisinin, silah dolu bagajları uçağa giden kapıların olduğu bölgeye kadar getirdiği ve tuvalette Henry'ye teslim ederek güvenliği atlattığı öne sürülüyor.

Savcılık, bagaj görevlisinin Atlanta'dan New York'a gerçekleştirilen yaklaşık 20 uçuşta bu yöntemle çeşitli tiplerde 153 silah ve bu silahlara ait mühimmatın kaçırılmasına yardım ettiğini belirledi.

New York'ta kaçak silah satıcılarına teslim edilen silahlardan bir tanesinin New York'ta görev yapan sivil polise satılmak istenmesiyle olayın ortaya çıktığı belirtildi.

Silahları uçakla New York'a getiren Henry'nin de 10 Aralık'ta New York JFK havalimanında içinde 18 tabanca bulunan el bagajıyla yakalandığı kaydedildi.


 

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler