YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uçak yere çakıldı: 44 ölü
Rusya'nın kuzey kesiminde bir yolcu uçağının düşmesi sonucu 44 kişi öldü.
Uçak yere çakıldı: 44 ölü
21 Haziran 2011 / 08:24 Güncelleme: 21 Haziran 2011 / 14:22

Rus Olağanüstü Haller Bakanlığı sözcüsü, Tupolev 134 tipi yolcu uçağının burun üstü yere çarptığını ve alev aldığını belirterek, ''İlk belirlemelere göre yaklaşık 44 kişi öldü, 8 kişi hastaneye kaldırıldı'' dedi.

Petrozavodsk kentinin dış kesiminde bulunan havaalanının yaklaşık 1 kilometre uzağında düşen uçakta 52 kişi bulunduğu kaydedildi.

"PİLOTAJ HATASI OLABİLİR"

Rusya Başbakan Yardımcısı Sergey İvanov, ülkenin kuzeydoğusunda meydana gelen ve 44 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan uçak kazasının, "pilotaj" hatasından dolayı meydana gelmiş olabileceğini söyledi.

Rusya Başbakanı Vladimir Putin ile Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan İvanov, Rus gazetecilere yaptığı açıklamada, "İlk baştaki verilere göre pilot hatası son derece net. Kötü hava koşullarında pistin sağ tarafına yönelmiş. Sis altında son ana kadar pisti aramış, ancak bulamamış" dedi.

İvanov, 44 kişinin hayatını kaybettiği kazanın geçen yıl nisan ayında Polonya eski Devlet Başkanı Lech Kacynski ve beraberindeki heyetin ölümüne neden olan kazaya çok benzediğini söyledi.

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler