YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uçak tavşanı ezdi
Uçak tavşanı ezdi
13 Nisan 2010 20:13
Tavşanı ezen uçakta büyük panik meydana geldi

İtalya'nın Milano kentindeki Linate havalimanında, bir uçağın kalkış sırasında bir tavşanı ezmesi yolcular arasında panik yaşanmasına neden oldu.

Alitalia uçağının pilotu, olay akabinde, havalandıktan birkaç dakika sonra güvenlik kontrolü için yeniden piste iniş yapmak zorunda kaldı.

TSİ 15.00 civarında Alitalia'nın Milano-Roma hattındaki tarifeli seferini yapan uçağın limandan kalkışı esnasında yaşandı. Tavşanın ezilmesini tekerleğin bir cisme çarpması gibi hisseden yolcuların paniğe sürüklenmesinde, pilotun frene basmasının da etkili olduğu kaydedildi.

Uçağın havalanır havalanmaz güvenlik kontrolü için piste geri dönüş yapmasının ardından, havalimanının zeminin temizlenmesi için yaklaşık 10 dakika trafiğe kapatıldığı da belirtildi.

Toplam 72 kişinin bulunduğu uçaktaki yolcular arasında Brescia Belediye Başkanı Adriano Paroli, Giorgio Jannone ve Viviana Beccalossi başta olmak üzere, iktidardaki Özgürlükçü Halk Partisi'ne mensup 10 kadar milletvekilinin de bulunduğu açıklandı.

Jannone, yaşanan paniği doğrulayarak, ''Önce sert bir darbe sesi duyduk, ardından da sert bir fren sesi. Hepimiz çok korktuk'' dedi.

Alitalia yetkilileri, olay akabinde piste geri dönüş yapan uçaktaki yolcuların, seyahatlerini başta uçaklarla yapmalarının sağlandığını da kaydetti. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler