YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üç ülkeden Türkiye'ye karşı kirli ittifak
Yunanistan Başbakanı Samaras, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ve Mısır'da darbeyle gelen Abdulfettah el-Sisi Kahire'de bir araya geldi.
Üç ülkeden Türkiye'ye karşı kirli ittifak
08 Kasım 2014 / 23:06 Güncelleme: 08 Kasım 2014 / 23:10

Mısır'da darbeyle yönetime gelen Cunta hükümeti Başkanı Abdulfettah el-Sisi, Yunanistan Başbakanı Andonis Samaras ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile Kahire'de görüştü.

Ekonomisi çöken ve Avrupa'ya el açan Yunanistan ile darbecilerin yönettiği Mısır, Kıbrıs Rum Kesimi'nin Akdeniz'deki petrol hayaline ortak olup, Türkiye'ye karşı harekete geçti.

Mısır'da darbeyle yönetime gelen Cunta hükümeti Başkanı Abdulfettah el-Sisi'nin, Yunanistan Başbakanı Andonis Samaras ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile Kahire'de görüştüğü ifade edildi. Görüşme sonrası konuşan Sisi, Türkiye'yi kınadıklarını belirtti.

Mısır petrol hayaline ortak

Sisi, Türkiye karşıtı yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Kıbrıs açıklarındaki 'faaliyetlerini' kınadığını söyledi. Türkiye'ye karşı kirli ittifakın yapıldığı görüşmede, Yunanistan ve Mısır'ın, Rum Kesimi'nin Akdeniz'deki petrol hayaline ortak olması dikkat çekti.

Geçtiğimiz yıl bir günde binlerce darbe karşıtına ölüm emri veren Sisi, yıllardır krizle boğuşan Yunanistan ve Kıbrıs'ta barış müzakerelerine gölge düşüren Rum kesimi ile yaptığı ortak açıklamada 'Ortadoğu'da güven ve istikrarı sağlamak bize düşüyor' şeklinde konuştu.

Pomak & Boşnak
 // Keşanlı Rambo 22
Rumlar ne yapacaklarını daha şaşırmadılar. Bizler daha önce lütfedip bırakarak ( öyle gerekiyordu) yarım bıraktığımız işi tamamlayıp adayı komple alınca işte o zaman nereye gideceklerini şaşıracaklar...
09 Kasım 2014 Pazar 10:27
07:02
 // Rasim DUMAN
Birbirlerine pek yakismislar ; ama bir eksikleri var : İsrail.

Hamis : Mazlum Misir halkini tenzih ediyorum. Onlar bizim canimiz cigerimiz kardeslerimiz. İnsallah yakin zamanda felah bulurlar....
09 Kasım 2014 07:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler