YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter'ı bir tweet yaktı
Twitter'ı bir tweet yaktı
29 Nisan 2015 09:16
Mikro blogging devi Twitter, ilk çeyrek bilançosuna dair teyit edilmemiş bilgilerin yine Twitter üzerinden yayılması üzerine hissesinde sert düşüş yaşadı.

Finansal araştırmalar yapan Selerity Inc. adlı bir şirket, kaynağını belirtmeden sosyal medya şirketinin ilk çeyrek gelir ve mobil kullanıcı sayısının beklentilerin altında kaldığını açıkladı.

Şirket Twitter'ın ilk çeyrekte 436 milyon dolar gelir açıklayarak beklentileri karşılayamadığını duyurdu. Analistlerin beklentisi  456,8 milyon dolardı. Haberin ABD'de borsalar açıkken geldiğinden Twitter hissesinde sert düşüş yaşandı.

Şirketin hissesi yüzde 22'ye kadar yaşanan düşüşün ardından bir süre işleme kapatıldı. Daha sonra yeniden açılan hissede toparlanma görüldü. Bloomberg'in haberine göre şirket hissesi günü yüzde 6'ya yakın düşüşle kapattı.

Konuyla ilgili ne Twitter ne de Serenity yetkilileri açıklama yapmadı.  Daha sonra yapılan resmi açıklamada Twitter ilk çeyrekte 162,4 milyon dolar net zarar ettiğini duyurdu. Geçen yılın aynı döneminde zarar 132,4 milyon dolar seviyesindeydi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler