YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter'dan sallayana ABD vizesi yok
Twitter'dan sallayana ABD vizesi yok
15 Aralık 2015 11:03
ABD, vize başvurusunda bulunanların sosyal medya hesaplarını dahi inceliyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı, ülkeye gelmek için vize başvurusunda bulunan kişilerin sosyal medya hesaplarının Amerikalı yetkililer tarafından incelendiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında, California eyaletine bağlı San Bernardino kentinde düzenlenen terör saldırısında, saldırganlardan birinin 'nişanlılık vizesi' olarak bilinen K-1 vizesi ile ABD'ye girdiğinin belirlenmesi üzerine, konu ile kendisine yöneltilen sorulara verdiği yanıtta, vize başvurularının yalnızca Dişişleri Bakanlığı değil İç Güvenlik Bakanlığı ve başka kurumlar tarafından incelendiğini belirtti.

Kirby; "Vize başvurularında K-1 turu olup olmadığını bakılmaksızın, her başvuru tek tek ele alınıyor. Başvuruyu inceleyen görevli vize başvurusu görüşmesi sırasında gerek duyarsa başvuruda bulunan kişinin sosyal medya hesaplarına bakabilir ve bakıyorlar" dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kiby, sosyal medya kullanıcılarının hesaplarını koruma altında tuttuklarını ya da farklı adlar kullandıklarını da belirterek yalnızca buradan yapılacak bir denetlemenin başarı sağlamayacağını bildiklerini de dile getirdi.

DHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler