YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter’da Anonymous-IŞİD savaşı patladı
Twitter’da Anonymous-IŞİD savaşı patladı
20 Kasım 2015 07:37
Dün Twitter’a erişim dünya çapında aksadı. Paris saldırıları sonrası Twitter’daki 5 bin IŞİD hesabının kapatılması, şirketin saldırıya hedef olduğu söylentisine yol açtı

Dünyanın popüler sosyal paylaşım platformlarından Twitter’a erişim dün dünya çapında aksadı. Şirketten yapılan açıklamada yaşanan aksaklıklara teknik sorunların neden olduğu belirtildi. Aksaklıkların Türkiye’yi de etkilemesi üzerine açıklamalarda bulunan Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri Bülent Kent, sosyal paylaşım sitesi Twitter’a kısa süreli erişim sıkıntısı yaşandığını ifade ederek, “Sorun bizden kaynaklı değil” dedi. Kent, Türkiye’deki Twitter kullanıcılarının karşılaştığı erişim probleminin, dünyanın farklı noktalarında da yaşandığını söyledi.

TWİTTER NEDEN ÇÖKTÜ? TWİTTER NEDEN ÇÖKTÜ?

Twitter geçtiğimiz hafta Paris’te yaşanan terör saldırılarında da gündeme gelmiş hatta saldırganların da kullandığı iddiasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Hacker grubu Anonymous, kısa bir süre önce yaptığı duyuruda Twitter’da aktif olan en az 5 bin IŞİD taraftarı hesabı kapattığını duyurarak terör örgütüne sanal savaş ilan etti.

IŞİD ise sanal dünyanın kendi kontrollerinde olduğunu ileri sürerek Anonymous’u yok edeceği tehdidinde bulundu. Dün Twitter’ın kısa süreli iletişim sorunları yaşaması da bu bağlamda servisin IŞİD’in sanal saldırılarına hedef olduğu yönünde söylentilere neden oldu.

OYUNDAN İLETİŞİMİ BİTİREBİLİR

Paris saldırılarının ardından sokaklarda yaşanan savaş benzeri görüntüler sanal dünyaya da sıçradı. Hacker grubu Anonymous ve IŞİD sanal ortamda birbirlerine karşılıklı olarak savaş ilan etti. Uzmanlar, Anonymous’un genç dünya çapındaki kadrosuyla özellikle IŞİD’in Play Station gibi oyun konsolları ve oyun uygulamaları üzerinden haberleşmelerini engelleyebileceğini belirterek bunun terör örgütüne büyük zarar verebileceğini vurguladı.

 

HABERTÜRK

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler