YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter o ülkeden yasağın kaldırılmasını istedi
Twitter o ülkeden yasağın kaldırılmasını istedi
28 Eylül 2014 20:00
Twitter'ın üst yöneticisi Costol İran Dışişleri Bakanı Zarif ile yasağı görüştü.

Twitter'ın üst yöneticisi Dick Costolo, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile İran'daki Twitter yasağını görüştü.

Dick Costolo, Twitter hesabından, İran Dışişleri Bakanı Zarif ile Twitter'ın İran'da açılması hakkında "iyi bir telefon görüşmesi" yaptığını duyurdu.

Costolo, ülkesinde yasak olmasına karşın Twitter'ı aktif biçimde kullanan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye dün Twitter hesabı üzerinden "Sayın Cumhurbaşkanı, Birleşmiş Milletler'den attığınız tweet'leri zevkle takip ediyoruz. İran halkının da aynı zevke varmasını isterdik. Bu ne zaman gerçekleşecek?" sorusunu yöneltmişti.

İran'da Twitter ve Facebook'a erişimi bloke eden Tahran yönetimi, bu yasakların, İranlı vatandaşların ahlakının korunması ve siber saldırıların engellenmesi için gerekli olduğunu savunuyor.

22:02
 // Rasim DUMAN
İstihbarat literaturunde eskiden "5.Kol Faaliyetleri", gunumuzde ise "psikolojik harp" olarak isimlendirilen isler, bugun buyuk olcude internet uzerinde ve masum gorunuslu bu tur sosyal medya "ceteleri" vasitasi ile yurutulmektedir. İran tehlikenin farkinda ve dogru olani yapmaktadir. Bizde hakimlikten ziyade siyaset yapan AYM baskani ve uyeleri de keske isin kunhune vakif olabilselerdi. Bu arada eski Cumhurbaskanimiz Abdullah GUL'un de kulaklarini cinlatmamiz gerekiyor....
28 Eylül 2014 22:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler