YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkmenlerden PYD'ye büyük darbe! Çok sayıda terörist öldürüldü
Suriye'de Sultan Murat Tugayı'na bağlı muhalif birliklerin Ayn Dikne köyüne düzenlediği operasyonda çok sayıda PYD militanı öldü.
Türkmenlerden PYD'ye büyük darbe! Çok sayıda terörist öldürüldü
26 Şubat 2016 / 08:30 Güncelleme: 26 Şubat 2016 / 08:32

Azez'deki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Sultan Murat Tugayı'na bağlı birlikler, PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD güçlerinin Rus hava saldırısıyla denetimini sağladığı Halep'in Azez ilçesinin güneyindeki Ayn Dikne köyüne operasyon düzenledi.

Operasyonda çok sayıda PYD militanı öldürülürken, söz konusu köyde PYD'ye ait bir mühimmat deposu ile 2 araç imha edildi. Kaynaklar, Dikne köyü çevresinde şiddetli çatışmaların devam ettiğini dile getirdi.

''RUSLAR MİSKET BOMBASIYLA SALDIRDI''

Halep'teki yerel aktivistlerden Muhammed Ramadan da Rus savaş uçaklarının Halep'in kuzeyindeki Hayyan beldesi, Anadan ilçesi ile Babis köyüne misket bombasıyla saldırdığını söyledi.

Rusların Babis köyünü bombalaması sonucu 5 sivilin yaşamını yitirdiğini ve enkaz altında kalan bazı sivillerin kirtarılmayı beklediğini ifade eden Ramadan, ''Ruslar Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki ilçe, belde ve köylerde sivillerin olduğu yerlere saldırıyor. Rus bombardımanında siviller yaşamını yitiriyor'' dedi. 

 

AA

 // gurbrtci
Elhamdulillah Allah a sukurler olsun yasasin turkmenler...
26 Şubat 2016 15:39
 // Mehmet
Vurun aslanlarım kardeşlerim kim tutar sizi be...
26 Şubat 2016 15:35
 // Hasan
Şükür Rabbim e çok şükür elhamdulillah hep böyle güzel haberler alalım inşaallah...
26 Şubat 2016 08:51
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler