YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkmendağı'nda Rus ve rejim generalleri öldürüldü
Muhalif kaynaklar, Türkmendağı bölgesinde, Rus ve rejim generallerinin bir araya geldiği toplantıya düzenledikleri baskında 8'i general rütbesinde 15 askerin öldürüldüğünü açıkladı.
Türkmendağı'nda Rus ve rejim generalleri öldürüldü
04 Şubat 2016 / 08:15 Güncelleme: 04 Şubat 2016 / 10:01

Türkmendağı'ndaki muhalif kaynakların verdiği bilgiye göre, dün bölgedeki saldırıların durumunu ve planlaması görüşmek üzere akşam saatlerinde havanın sisli olduğu bir anda, Duveyrik ve Selma bölgeleri arasında yer alan bir noktada çok sayıda üst düzey generalin katılımıyla toplantı tertiplendi.

Muhalifler 15 askeri öldürdü

Silahlı muhalifler, yerlerini haber aldıkları toplantı halindeki gruba yaptıkları baskında, 4'ü Rus ve 4'ü Esed rejiminin generali olmak üzere 15 askeri öldürdü.

Saldırıda hayatını kaybeden Rus generallerden birinin, Türkmendağı'ndaki saldırıları koordine eden ve ön adı "Yuri" olan bir korgeneral olduğu anlaşıldı. Diğer 3 Rus generalinin ise tuğgeneral rütbesinde olduğu tespit edildi.

Muhaliflerin baskınında öldürülen rejim generallerinin isimleri, "Tuğgeneral Amid Munzur", "Tuğgeneral Ali Cabir" ve "Tuğgeneral Ali Umran" olarak belirlendi. Yine tuğgeneral rütbesinde olan bir diğer rejim komutanın ön adı "Adnan" olarak tespit edildi.

Öldürülenler arasında İranlı general de var

İran'ın yarı resmi Fars Haber Ajansı'na göre, İran Devrim Muhafız Kuvvetleri komutanlarından Tuğgeneral Muhsin Kacariyan, Suriye'deki çatışmalar sırasında hayatını kaybetti.

Kacariyan'ın, Nişabur Kenti İmam Rıza 1. Zırhlı Tugay Komutanı olduğu belirtildi.

AA

slm
 // ali
Kendimizi aldatmayalım. haklıda olsak suriyede işler bizim istediğimiz gibi gitmiyor. eset rusyanın desteğiyle çok güçlendi, muhalifler ise bölük pörçük. Türkmen kardeşlerimizi esada, rusyaya veya daişe yem etmeden çare peşinde olmak gerek. ...
04 Şubat 2016 Perşembe 17:21
 // mk
Yaşa hakan fidan...
04 Şubat 2016 16:50
 // Rasim DUMAN
Bu "operasyonun" kimler tarafindan planlanip icra edildigini Ruslar da, İranlilar da, ABD'liler de, İngilizler de gayet iyi tahmin etmislerdir. Meydan bos degil, herkes adimini ona gore atsin...! Bundan sonra da caniniz yanmaya devam edecek. Hem de tahmin edemeyeceginiz kadar sert ve "sasirtici" bir sekilde !...
04 Şubat 2016 11:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler