YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türklere hakaret eden Yunan vekil salondan atıldı
Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, Türkleri 'pis ve vahşi kurt' olarak niteleyen Yunan Altın Şafak partisi milletvekili Elefterios Sinadinos'u salondan çıkardı.
Türklere hakaret eden Yunan vekil salondan atıldı
09 Mart 2016 / 23:04 Güncelleme: 09 Mart 2016 / 23:08

Yunanistan'ın ırkçı Altın Şafak partisinden milletvekili Elefterios Sinadinos, AP'de AB-Türkiye zirvesiyle ilgili düzenlenen oturumda “Bilimsel dilde ifade edildiği üzere Türkler pis ve kirli. Oyun oynarken vahşi köpeklere benziyorlar ama düşmanla savaşmak zorunda kaldıklarında kaçıyorlar. Türklerle başa çıkmanın tek etkili yolu kararlı olmak” dedi.

"KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL"

Karar'da yer alan habere göre; Yunan vekilin bu açıklamalarına tepki gösteren Martin Schulz, oturumda yaptığı konuşmada “Bu sabah yaşanan olaya Avrupa Parlamentosu'nun yanıt vermesi gerektiğini düşünüyorum. Buna kesinlikle tepki vermeliyiz. Bu sözlerin kabul edilebilir olmadığını ve buna dair yaptırım uygulanması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

DERHAL ÇIKARIYORUM

inadinos'un sözlerini kaydedilmesi için tekrar eden Schulz, “Buradaki kurallara göre bu sözler AB değerlerinin ihlalidir. Kırmızı çizgiler geçildiğinde bir prosedür uygulamamız gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle 11. Kural 165. Madde gereğince Sinadinos'u oturumdan derhal çıkarıyorum” dedi.

turklere-hakaret-eden-yunan-vekil-genel-kuruldan-cikartildi,wd_b_2etr021gpapyptfig.jpg

 // Salih
İyi duyamadım. İtmi havlıyo. Hoşt hooşşt...
10 Mart 2016 09:46
bi insan bu kadar yobaz olur
 // hasan kaya
bize temizlik beşikteyiken öğretilir.dinimizdede pislşj yokdur....
09 Mart 2016 23:30
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler