YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye'ye 'Mültecileri durdur vizeyi kaldıralım' diyecekler”
Sunday Times Gazetesi Avrupa'da büyüyen mülteci sorununa ilişkin flaş bir iddia ortaya attı. Gazetede yer alan habere göre, Türkiye'ye vize uygulamasını kaldıracak olan Avrupa, göç akınını durdurması için Türkiye'den sert önlemler almasını isteyecek.
"Türkiye'ye 'Mültecileri durdur vizeyi kaldıralım' diyecekler”
28 Eylül 2015 / 06:10 Güncelleme: 28 Eylül 2015 / 06:57

Avrupa Komisyonu'nun Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn'ın Türk vatandaşlarına yönelik vize zorunluluğunun 2 yıl sonra kalkabileceği yönündeki açıklamasının hemen ardından, Sunday Times gazetesi, AB'ye mülteci akınını durdurmak için "sert önlemler" alması karşılığında Türkiye'ye milyarlarca euronun yanı sıra aralarında vize muafiyeti vermenin öngörüldüğünü yazdı.

İngiliz Sunday Times haberde "75 milyon insanın Avrupa'da serbest hareket etmesine izin verebileceği bir anlaşma kapsamında Türkiye'den Avrupa'ya yönelik göç akınını durdurması için sert önlemler alması istenecek" dedi.

 

SABAH

AB nin başka seçeneği yok
 // mehmet27
Türkiye AB'ye mülteci akınını durdurmak için "sert önlemler" alması karşılığında en başta AB'nin pkk'ya verdiği desteği kesmesini istemeli....
28 Eylül 2015 16:10
1
 // 1
önce vizeyi kaldır veresiye kabul etmiyoruz. yok evrak evde kaldı yolda gelirken dusurmusuz elektrikler kesikti hazirlayamadik vb. gibi mazeretler kabul edilmez peşin alırız. .....
28 Eylül 2015 06:52
 // mustafa
vize kalkarsa mülteciden daha büyük bir turist sorunu olur. o zaman al başına belayı...
bunlar kaşınıyor bence....
28 Eylül 2015 06:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler