YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'ye kritik ziyaret öncesi flaş açıklama
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Sözcüsü Albay John Thomas Ankara'da gerçekleşecek güvenlik zirvesiyle ilgili detayları güvenlik nedeniyle paylaşmayacağını belirtti.
Türkiye'ye kritik ziyaret öncesi flaş açıklama
12 Aralık 2017 / 00:04 Güncelleme: 12 Aralık 2017 / 00:09

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Sözcüsü Albay John Thomas, CENTCOM Komutanı Orgeneral Joseph L. Votel ile ABD Avrupa Kuvvetler (EUCOM) Komutanı Orgeneral Curtis M. Scaparrotti’nin Türk yetkililerle görüşmek üzere bu hafta Ankara’ya gideceğini bildirdi.

Albay Thomas, iki komutanın ziyareti 14 Aralık Perşembe gerçekleşeceğini ancak ziyaret ile ilgili detayları güvenlik nedeniyle paylaşmayacağını ifade etti.

GENELKURMAY’DAN GÜVENLİK ZİRVESİ AÇIKLAMASI

Diğer taraftan Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın, 14 Aralık'ta Irak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Osman Ganimi, ABD Avrupa Kuvvetler Komutanı Orgeneral Curtis M. Scaparrotti ve ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral Joseph L. Votel ile bir araya geleceği ifade edildi.

Genelkurmay açıklamasında toplantının önceden planlandığı ve toplantıda bölgedeki güvenlik konularının görüşüleceği bildirildi.

Etiketler: ,
bir an önce
 // osmanlı boyu
si........redin gitsin. incirlik, malatya unutulmasın. derhal boşaltılsın. Müslümanlara yapılan hainlik karşılıksız kalmasın....
12 Aralık 2017 Salı 09:20
 // Rasim DUMAN
TURKIYE-RUSYA-IRAN mutabakati ABD'yi cok rahatsiz etti. ABD'li generaller muhtemelen TURKIYE'ye "parlak tekliflerde" bulunarak, aklimizi celmeye ve bu mutabakati sabote etmeye calisacaklar. Bu arada "sopa" gostermeyi de ihmal etmeyeceklerdir. TURKIYE bu oyunu daha once defalarca gordu, onlarin sozlerine kat'iyyen guvenilmez....
12 Aralık 2017 08:21
 // bascavus
abd askeri yetkililerini köyün gitsin...
12 Aralık 2017 07:01
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler