YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Türkiye'ye izin vermeyeceğiz'
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Türkiye'nin Yukarı Karabağ sorununun çözümüne müdahil olmasına izin vermeyeceklerini söyledi.
'Türkiye'ye izin vermeyeceğiz'
25 Mayıs 2010 / 21:26 Güncelleme: 25 Mayıs 2010 / 21:31

NATO Genel sekreteri Anders Fogh Rasmussen'le görüşen Sarkisyan, düzenlenen ortak basın toplantısında "Ermenistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi için mevcut süreci ele aldık. Türk tarafının sürekli olarak önkoşul ileri sürerek zaman kazanmak için eylemlere başvurması ve bunun sonucunda süreçteki başarısızlık Ermenistan'a protokolleri onay sürecini askıya almaktan başka çare bırakmadı" dedi.

Sarkisyan, görüşmede Rasmussen'e "Ermenistan, Ankara'nın Yukarı Karabağ sorununun çözümüne müdahil olmasına asla izin vermeyecek" dediğini aktararak Türkiye'yi "ilişkilerin normalleştirilmesi sürecinin tamamen başarısız olması için her gün çaba göstermekle" suçladı.

NATO'ya "Yukarı Karabağ sorununun çözümünde dengeli davranmalısın" mesajını verdiğini anlatan Sarkisyan, Azerbaycan'ı dolaylı tehdit etmekten kaçınmadı.

Sarkisyan "demokratik kontrol altındaki şeffaf ve profesyonel Ermeni ordusunun savaş meydanlarında doğduğunu, deneyimli komutanları ve zafer eksenli savaşma modeliyle her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduğunu ve Ermenistan'ın 10 katı büyüklükte ülkelerle başa çıkabileceğini" savundu.

NATO genel Sekreteri Rasmussen ise NATO'nun Yukarı Karabağ sorununun çözümünde rol arayışı içinde olmadığını belirterek, bu sorunun barışçıl şekilde çözülmesi için AGİT Minsk Grubu'nun çabalarını desteklediklerini söyledi.

Rasmussen, Ermenistan ve Azerbaycan arasında çatışma çıkması halinde NATO'nun güç kullanarak müdahil olmasının beklenmemesini istedi. AA

sarkisyan,yan çizme...
 // ibrahim çelikoğlu
Türkiye'ye verme.Azarilere ver.Ver ve kurtul.Azariler petrol satıyor.
Silah alırda seni döver.Veririrsen AB'ye girer Hem Türkiye,hemde Azari topraklarına girer istediğin gibi sahip olur yaşarsın.
Zorbalıktan hayır gelmerz.Sınırlar kapatılır,aç kalırsın.Karnın kemane çalar.Sen?Hava alırsın......
26 Mayıs 2010 23:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler