YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin PYD'yi vurması Esed'in zoruna gitti!
Türkiye'nin PYD'yi vurması Esed'in zoruna gitti!
14 Şubat 2016 15:29
Şam yönetiminden YPG'li teröristlerin bulunduğu bölgeye, Türkiye'den top atışı yapılmasına tepki geldi.

Suriye, 5 yıldır devam eden iç savaşta Esad'ın ordusunun katliamlarını yaşarken, terör örgütlüri de ülkeyi parçalama yarışına girdi. DAEŞ bir yandan, PYD bir yandan Suriye topraklarını ele geçirirken, Türkiye'nin kendi sınırlarını savunma adına yaptığı operasyonlar "Suriye'nin içişlerine müdahale" olarak algılanıyor.

ESAD TÜRKİYE'Yİ BM'YE ŞİKAYET ETTİ

TSK'nın, dün akşamdan başlayarak bugün de devam ettiği Fırtına obüsleriyle Suriye sınırındaki PYD mevzilerini vurmasına Şam'dan tepki geldi. Esad yönetimi, hem bir kınama içeren açıklama yaptı hem de BM'ye mektup göndererek Türkiye'yi şikayet etti.

ESAD: "TÜRKİYE TERÖRE DESTEK VERİYOR"

Suriye'nin resmi haber ajansı SANA'ya göre Esad yönetiminden yapılan açıklamada, olay için, 'Türkiye'nin terör örgütlerine doğrudan desteği' denildi.

Birleşmiş Milletler'e gönderilen mektupta Suriye hükümetinin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün yaptığı açıklamaların 'açıkça Suriye'nin içişlerine karışmak olduğu' belirtildi ve açıklamalar kınandı.

Katiller
 // Ahmet
PYD yi Daeş\'le savaşıyor olarak gösterip Türkiyenin\'de PYD yi vurmasını fırsat bilerek,Türkiye Daeş\'i destekliyor yalanını atıyor deccaller...
14 Şubat 2016 Pazar 15:45
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler