YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin bizi suçlamaya hakkı yok
Türkiye'nin bizi suçlamaya hakkı yok
20 Mart 2010 14:18
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Türkiye'nin Ermenistan'ı suçlamaya ve koşul öne sürmeye hakkı olmadığını öne sürdü.

Merkezi Lyon'da bulunan Euronews kanalına konuşan Sarkisyan, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarının ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinde kabul edilmesine Türkiye'nin gösterdiği tepkiyle ilgili olarak şunları söyledi:

"İlişkilerimizi yeniden canlandırma konusunu Türkiye ile ele almaya devam ediyoruz. İstişare ön koşulsuz yapılmalı. Türkiye'nin bizi herhangi bir şeyle suçlamaya ve koşul öne sürmeye hakkı yok. İlişkileri önkoşulsuz başlatmak, herhangi bir konuya değinmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Diyelim ki mucize eseri, Türk meclisi protokolleri onayladı, Ermeni meclisi de aynısını yaptı. İlişkilerimizi yeniden kurduk ve sonra üçüncü bir ülke soykırım meselesini kasıtlı olarak gündeme getirdi. Türkler bunu mazeret kabul edip ilişkileri yine mi kesecek?"

Sarkisyan, Euronews kanalının, "Ermenistan'ın temel sorunları işsizlik, ekonomik dışlanma, Türkiye ve Azerbaycan'la devam eden uzun soluklu anlaşmazlıklar ise bu problemler şimdi daha kolay çözülemez mi" şeklindeki sorusu üzerine, "Türkiye ile aralarındaki anlaşmazlıkların dünden kalma olmadığını" söyledi.

Türkiye'nin, 17 yıl boyunca Ermenistan sınırını kapalı tuttuğunu, 17 yıl önce böyle bir tasarının gündemde bulunmadığını ifade eden Sarkisyan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin nüfus, toprak ve güç bakımından büyük bir ülke olduğunun farkındayız. Ermenistan'dan çok daha büyük bir ülke. Herkes soyutlanmış bir hayat sürseydi anlayışla karşılayabilirdik. Ama Türkiye ve Ermenistan olarak biz, tıpkı Amerika, Fransa ve Avrupa Birliği gibi uluslararası toplumun parçalarıyız. Uluslararası toplum da konuları her yönüyle değerlendirmelidir."

A.A.

şeytan üçgeni...
 // ibrahim çelikoğlu
Yunanlının niyeti Kostatinopol ve anadolu.Hahudi, Yukarı Mezepotomya.Öbür tarafınıda Ermeni ister.Anlayabildiğimiz bunlar haçlı seferleri içinde bizleri bitirmek.Baksanıza ne diyor?"Uluslararası
toplumda konuları her yönüyle değerlendirmelidir."
Demek bir koku almışlar,av köpeği gibi forma yapıyorlar."Irak,İran,
Türkiye,Afganistan,Pakistan vs...Hesabını şimdiden biliyorlar.
Tehtitler şimdiden yerini buluyor,korkmuyorlar......
20 Mart 2010 14:41
BU BEYANAT KÖŞE YAZANI ÇONGAR VE ÇANDAR'A DUYURULUR !
 // BATUHAN
Kraldan çok kıralcı geçinenler bu yazıyı okurlarsa Sn.Sarkısyan'dan kaç adım önde olduklarına sevineceklerdir ! Düşünce ve görüşlerini rahatça açıklamış,hiç bir kin ve hınç hisset'tirmeden, bizdekiler ise alacakları madalya için adeta telef olacaklar ! Garibime gitti doğrusu.Nasıl olsa Türkiyede uç'luk moda hangi uç olursa olsun, ama yeterki olsun !...
20 Mart 2010 14:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler