YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiyeli yardım kuruluşları Gazzeli ihtiyaç sahiplerine ulaştı
Türkiyeli yardım kuruluşları Gazzeli ihtiyaç sahiplerine ulaştı
Türkiyeli yardım kuruluşları Gazzeli ihtiyaç sahiplerine ulaştı
24 Ocak 2009 / 22:11 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Gazze’de ateşkes sağlandı ama yaralar henüz sarılamadı. Gazze halkı Müslüman dünyasından gelen yardımlarla yaralarını sarmaya çalışıyor. Türkiyeli yardım kuruluşları da Gazze’de yoğun olarak faaliyetlerini sürdürüyor.


İsrail Gazze’den çekilirken geride harabe bir şehir bıraktı. Gazze’nin bütün alt yapısı İsrail tarafından tahrip edildi. Birçok yerleşim yeri yerle bir edildi.


Gazeliler bir yandan saldırılarda hayatını kaybeden ve ya yaralanan yakınlarına üzülürken diğer taraftan yaralarını sarmaya çalışıyorlar. Aylardır İsrail ambargo ve ablukasına maruz kalan Gazze halkı, son saldırılardan sonra dışarıdan gelen yardımlara daha fazla ihtiyaç duyuyor.


Gazze’nin tıbbi ilaç, jeneratör, yakıt ve temel gıda maddelerine ihtiyacı var.


Bölgenin yeniden onarılmaya, günlerce onurlu bir direniş sürdüren Gazze halkının yaralarının sarılmaya ihtiyacı var.


Türkiyeli yardım kuruluşları bölgede adım adım dolaşarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya çalışıyor.


Saldırıların başladığı günün hemen akabinde ikinci gün ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarını dağıtan İHH İnsani Yardım Vakfı, ateşkesten önce olduğu gibi ateşkesten sonra da yardımlarına ara vermeden sürdürüyor.


Gazze’de bulunan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay’ın organize ettiği ekip, düzenli olarak İsrail saldırılarında zarar gören ailelere acil gıda malzemelerini dağıtıyor.


Önceki gün 600 aileye gıda dağıtımı yapılırken dün de Zeytin mahallesi’nde 400 aileye gıda malzemesi dağıtıldı. 21 Türk ailesiyle 29 şehit ailesine de maddi yardım yapıldı.


Ayrıca İsrail saldırılarında 72 kişinin şehit olduğu aileye de maddi yardım yapıldı.


Kimse Yok mu da bölgede yardımlarını sürdürüyor. Kimse Yok mu ekipleri Refah Sınır Kapısı’ndan geçirdikleri yardımı ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyorlar. (Haber: Salih Birici)


 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler