YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'den Yunanistan'a çok sert yanıt
Türkiye'den Yunanistan'a çok sert yanıt
18 Mart 2016 06:27
Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos ve Başbakanı Çipras'ın Türkiye ve Türk kimliğine sözlü saldırıları Ankara'dan büyük tepki çekti. Konuyla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "hastalıklı bir anlayışın ürünü" şeklinde konuştu.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos ve Başbakanı Aleksis Çipras'ın Türkiye ve Türk kimliğine yönelik açıklamalarına ilişkin, "Açıklamalar Yunanistan ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin ve dayanışmanın Türk kimliğine yönelik ortak bir husumet ve karalama üzerine inşa edildiğini gösteren hastalıklı bir anlayışın ürünüdür" ifadesini kullandı.

Bilgiç, Pavlopulos ve Çipras'ın Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın Yunanistan'ın başkenti Atina'ya yaptığı resmi ziyaret çerçevesinde, Osmanlı İmparatorluğu'nun parçalanışı sırasında yaşanan tarihi olaylara atfen Türkiye ve Türk kimliğine yönelik açıklamaları hakkındaki bir soruya yazılı yanıt verdi. Tanju Bilgiç, yanıtında şu ifadeleri kullandı:

TEK YANLI, SAPLANTILI, GERÇEKLERDEN UZAK...

"Söz konusu açıklamalar Yunanistan ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin ve dayanışmanın Türk kimliğine yönelik ortak bir husumet ve karalama üzerine inşa edildiğini gösteren hastalıklı bir anlayışın ürünüdür. Türkiye ve Türk milleti, hukuk dışı, gerçeklikten kopuk, tek yanlı ve saplantılı bir tarih dayatmasını her fırsatta gündeme getirenlere hiçbir şekilde itibar etmeyecektir."

bak şu işe
 // hasan kaya
yahu daha dün geldi cipras türkiyeye.her şey yolunda gibi idi.ne oldu iki günde? yahu bu siyaset yokmu.way be...
18 Mart 2016 14:53
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler