YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'den tepkiler üzerine Almanya'dan açıklama geldi
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Sözcüsü Steffen Seibert, Türkiye ile ilişkilere dair açıklamalarda bulundu.
Türkiye'den tepkiler üzerine Almanya'dan açıklama geldi
03 Haziran 2016 / 16:17 Güncelleme: 03 Haziran 2016 / 16:21

Sözcü Seibert, Alman parlamentosunun 1915 olaylarını 'soykırım' olarak kabul ettiği tasarının onaylaması üzerine Türkiye'den gelen tepkilere yanıt verdi.

Gazetecilere konuşan Seibert, Almanya'nın Türkiye ile göç krizi de dahil olmak üzere derin bir işbirliği olduğunun altını çizdi. Sözcü, "Böyle sıkı bağlar, görüşlerdeki farklılıkların üstesinden gelebilir" diye konuştu.

Almanya'da üç milyon Türk olduğunu söyleyen Seibert, Merkel'in Almanya'da yaşayan Türklere şu mesajı verdiğini belirtti:

"Siz bizim ülkemizin parçası olmaya devam edeceksiniz."

Sözcü, ülkelerinin demokratik kültürü içerisinde farklı görüşler olabileceğini ancak bunların barışçıl bir şekilde ifade edilebileceğini ekledi.

Alman parlamentosunun 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımlamasının ardından Türkiye'den Almanya'ya tepki yağmıştı. Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Ankara'ya geri çağrılırken; Başbakan Binali Yıldırım karar için "Tarihi bir hata" diye konuşmuştu.

 // turan
Siz Yahudilerin kökünü kazdınız be eniyi soykırımcı sizsiniz be kendi geçmiş inize bakın...
03 Haziran 2016 20:19
IRKÇILAR
 // ismail emre
Irkçılar hala Almanya da nazicilik yapıyor cami yakıyor Müslüman Türk evlerini ateşe veriyor Dükkanları kundaklıyorsunuz Almanya'daki Türkler vatanına bu ırkçılık yüzünden göç etmeli Iırkçılık ve islamfobi yükseliyor tedbir alınmalı öyle aval aval yine bakıp iş başa gelince bunlar böyle denmemeli.......
03 Haziran 2016 Cuma 18:07
Türkiye de kaç
 // CEM
Türkiye de de 500 bin Alman var tersine adamlar Türkiye ye göç ediyor neden acaba?...
03 Haziran 2016 Cuma 16:25
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler