YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'den Suriye'ye yardımlar sürüyor
Türkiye'den Suriye'ye yardımlar sürüyor
17 Ekim 2014 20:44
Sakarya'da toplanan 15 ton un, 300 yatak ve battaniye, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Suriye'ye gönderildi

Suriye'de ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 15 ton un, 300 yatak ve battaniye gönderildi. Sakarya'da Serdivan Belediyesi, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sakarya Şubesi'nin desteğiyle toplanan yardımların Suriye'ye gönderilmesi nedeniyle tören düzenlendi.

Adapazarı ilçesi Palmiye Caddesi'ndeki törende konuşan İHH Sakarya Şube Başkanı Ruhi Ademoğlu, Suriye'de zor dönem ve sıkıntılı sürecin devam ettiğini söyledi. Felaketin boyutunun giderek arttığını kaydeden Ademoğlu, "Biz bu çalışmaları başından itibaren olduğu gibi diline, dinine, ırkına, rengine bakmaksızın Allah'ın emrettiği şekliyle mazlumun yanında olmak adına gayret sarf ediyoruz.

Bu gayreti sarf eden kardeşlerime teşekkür ediyorum. Rabbim hepimizden razı olsun" dedi. Ademoğlu, Suriye'de çocukların açlıkla mücadele ettiğini vurgulayarak, "Kadınlar, acizler, yaşlılar hepsi buradan giden tırı dört gözle bekliyor.

Bir tır onlar için çok şey ifade ediyor. Rabbim inşallah sayısını arttırmayı bize nasip etsin. Buna ihtiyacımız var" diye konuştu. Konuşmaların ardından yardımların yüklendiği tır, dualar eşliğinde Suriye'ye uğurlandı.ı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler