YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'den sert tepki! Büyükelçi geri çağırıldı
Türkiye'den sert tepki! Büyükelçi geri çağırıldı
09 Haziran 2015 03:20
Türkiye, Brezilya Senatosu'nun hamlesinin ardından büyükelçisini geri çağırdı.

Türkiye, Brezilya Senatosu'nun 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları ile ilgili tarihi gerçekleri tahrif eden ve hukuku hiçe sayan kararını kınadığını açıkladı.

Ankara'nın tepkisi ve daveti üzerine Türkiye'nin kıdemli büyükelçileri arasında yer alan  Brezilya Büyükelçisi Hüseyin Diriöz de Ankara'ya geldi.

BİR SORUMSUZLUK ÖRNEĞİ

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Brezilya Senatosu'nun kararının bir sorumsuzluk örneği olarak değerlendirildiği belirtildi.

"Ermeni lobisinin tesiriyle alınan bu tür siyasi kararların ne tarihi olguları ne de hukuki normları değiştirmesi mümkündür" ifade edilen açıklamada, "Bu çerçevede görüşlerimiz, 3 Haziran 2015 tarihinde Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan Brezilya'nın Ankara Büyükelçisi'ne bildirilmiştir. Türkiye'nin Brezilya Büyükelçisi Hüseyin Diriöz de istişareler için Ankara'ya çağrılmıştır" denildi.

brezilya nire ermenistan nire
 // anonim
yapmayin efendim bunun neresi tepki, üst elik cok büyük tepkiymis ,elciligi bugün ceker yarin göndeririz.asil konu tepki mi?yoksa kücücük bi ülkenin dünyanin öbür ucundaki bi ülkeye kendi yalanini bi sekilde kabul ettirmesi mi?yada bizim icin büyük bir hüsran mi?birakalim su kendimizi kolay yollu teselli etmeyi gercekci olalim biz ne yaptik nasil bir cslisma yürüttük hakli oldugumuzu ispat icin hani kime kabul ettirdik.Allah calisana emeginin karsiligini verir.yoksa böyle cook ama cook büyük tep...
09 Haziran 2015 01:40
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler