YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'den ABD'ye büyük şok
Washinton, İstanbul'da 1. Ordu içinde görev yapan Amerikalı askeri personelle bunların aileleri için diplomatik dokunulmazlık talep etti. Ancak Türkiye bu talebe ret cevabı verdi.
Türkiye'den ABD'ye büyük şok
01 Eylül 2010 / 11:06 Güncelleme: 01 Eylül 2010 / 12:27

ABD'den yayın yapan ve daha çok strateji haberleriyle bilinen World Tribune haber sitesi, Ankara ile Washington arasında, Türkiye’de görevli ABD’li askeri personel konusunda sorun çıktığını öne sürdü. Site, Erdoğan hükümetinin Türkiye’deki Amerikalı askerlere diplomatik dokunulmazlık tanımayı reddettiğini iddia etti.

Site haberini, ABD Dışişleri tarafından hazırlanan "Elçilik Teftiş Raporu, Ankara, Türkiye" başlıklı bir rapora dayandırdı.

Rapora göre Washington, İstanbul’da I. Ordu içinde görev yapan ABD Savunma İşbirliği Komitesi’nde görev yapan Amerikalı askeri personel ile bunların aileleri için diplomatik dokunulmazlık talep etti. Ancak Türkiye bu talebe ret cevabı verdi.

Amerikan Dışişleri’nin raporunda, "Yüzlerce Amerikalı askeri personel ve aileleri, Ankara’nın reddetmesi nedeniyle, İstanbul gibi kalabalık bir metropolde kendileri açısından krit önem taşıyan dokunulmazlık statüsünden yoksun olarak yapıyor" denildi. (Vatan)

koruma değil sorgulanması gerek...
 // ibrahim çelikoğlu
Türkiyede görev yapan bu yabancı güçler üstün teknelojiye sahip olmuş olabilireler.Eceli gelmeden ölümler,türlü hastalıklara tutulanlar,düşen uçaklar,kaza yapan otolar,spor yarışlarında müdahale "devletin prestiji için önemli".PKK'ya lojistik destek,fişlemek,dinlemek,vs.Dokunulmazlıkla uğraşılacağına işbirliğini iptal etmek daha hayırlıdır.PKK'nın kolları kırılacaktır.
Verecekleri tepki önemlidir.Uğuşturucu yassağının kimlere verileceği daha ço...
01 Eylül 2010 14:47
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler