YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye'deki bütün darbelerin arkasında ABD ve NATO yer almaktadır"
Gazeteci-yazar Tamer Korkmaz, Avrupa ve Amerika'nın terör iş birliği yaptıklarını söyleyerek, "Mesele Türkiye ve İslam dünyası olduğunda Avrupa ve Amerika'nın çatışması asla çatışmaz. Türkiye'deki bütün darbelerin arkasında ABD ve NATO vardır" dedi.
"Türkiye'deki bütün darbelerin arkasında ABD ve NATO yer almaktadır"
29 Mart 2016 / 02:56 Güncelleme: 29 Mart 2016 / 07:19

Kanal A'da yayınlanan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın sunduğu 'Sivil Düşünce' programına konuk olan Gazeteci-yazar Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz Avrupa saldırıları ve arkasındaki bilinmeyenler hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. 

"PKK destekçisi ABD, Ankara saldırılarını görmezden geliyor''

Korkmaz, batılı devletlerin terör destekçisi ve kurucusu olmasının neticesinin kendilerine de döndüğünü söyleyerek, "2 Paris, 1 Brüksel saldırısı olduğunda tepki gösteren, yürüyüşler yapan ABD, 2 Ankara saldırısını görmezden geliyor. Çünkü Ankara saldırısını gerçekleştiren PKK'nın kurucusu ve destekçisiler.

Konsoloslar Beyoğlu'nda, İstiklal Caddesi'nde yürüyorlar ama Ankara'daki 2 canlı bomba saldırısından dolayı yürümüyorlar. Canla başla PKK'ya destek veriyorlar çünkü. Terör konusunda Türkiye'ye bunca iftira atanların gelmiş geçmiş tüm terör örgütlerinin kurucusu ve olduğu ortaya çıkmıştır. Bu yüzden ektiklerini biçiyorlar, gün geliyor hesap dönüyor terör kendilerini de vuruyor" dedi.

"Avrupa saldırılarıyla NATO ve AB'ye mesaj verilmek isteniyor"

Alper Tan, Belçika'daki saldırının diğer Avrupa saldırıları gibi bir mesaj niteliği taşıyabileceğini ifade ederek, "65 ülke bir örgütle başa çıkamazken, o örgütün 3-4 militanı Paris'te, Brüksel'de 3 eylem yapınca Batılılar, korkusundan yerlerinden kımıldayamıyorlar, yürüyüş dahi yapamıyorlar. Gözümüzde büyüttüğümüz devletlerin ne kadar korkak, kof ve boş olduğunu gerçekleşen saldırılar sonrası bir kez daha görmüş olduk. 

Brüksel'deki saldırı Avrupa'da şimdiye dek yaşanan 3. büyük saldırı. Neden Belçika saldırı için seçildi diye sorarsak, Brüksel sadece AB başkenti değil aynı zamanda NATO ve Gladyo merkezi. Irak'ı ABD öncülüğünde NATO işgal etti. Charlie Hebdo, Peygamberimize hakaretin bir karşılığı olarak gösterildiyse, bu saldırı da Irak'ı işgalin bir karşılığı olarak yansıtılmış olabilir. Saldırıyla hem NATO'ya hem AB'ye bir mesaj verilmek isteniyor olabilir" şeklinde konuştu.

"Türkiye'deki bütün darbelerin arkasında ABD ve NATO yer almaktadır"

Korkmaz, Avrupa ve Amerika'nın terörün kurucusu olarak, terör karşısında yer almalarının mümkün olmadığını ifade ederek, "Paris ve Brüksel olaylarını medyada bazı isimler Avrupa ve Amerika'nın çatışması olarak gösteriyorlar. Bu büyük bir yanılgıdır. Mesele Türkiye ve İslam dünyası olduğunda Avrupa ve Amerika'nın çatışması söz konusu olamaz.

İslam karşıtı olaylarda Avrupa ve Amerika daima el eledir. Çeşitli mevzularda görüş ayrılığına düşseler bile bu konuda İslam dünyasına ve Türkiye karşı birlikte oluyorlar. Olayları Avrupa - Amerika çatışması olarak okumak doğru değildir. Türkiye'deki bütün darbelerin arkasında ABD ve NATO vardır" dedi.

"Büyükelçilerin tavrı Dündar'ın yargılanma gerekçesini de haklı kılıyor"

Son olarak Can Dündar'ın yargılanma sürecinde destek için mahkemeye gelen büyükelçilerin, Dündar'ın yargılanmasının ne kadar doğru bir karar olduğunu gösteren bir işaret olduğunu söyleyen Korkmaz, "Türkiye'deki Batılı diplomatların casusluk gerekçesiyle yargılanan Can Dündar'ın duruşmasına neden bu kadar ilgi gösterip destek veriyorlar? Konsolosların mahkemeye katılması hakimin vereceği kararı etkilemeye yönelik bir hareketin arkasında yatan sebep nedir?

Bu sorularla birlikte yargılama sürecine müdahil eden, sanıklara kol kanat geren büyükelçilerin bu tavrı Dündar'ın yargılanmasının gerekçesini de haklı kılan bir örnek olarak karşımıza çıkıyor" şeklinde ifade etti.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Hasan
Doğru . Hangi taşı kaldırsanız altından bu pislikler çıkar....
29 Mart 2016 10:45
ABD ve Nato
 // Alperen
ABD ve Nato nezaman türkiyenin yararına bu güne kadar hiç bir eylem içerisinde olmamıştır.
Uçak krizinde bile yanımızda değil güya ortak düşmaımız rusyanın yanında olmuştur.
bu nasıl ortaklık. bir savaşta biz kime güveneceğiz....
29 Mart 2016 Salı 08:53
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler