YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'deki Alman temsilcilikleri kapatıldı
Türkiye'deki Alman temsilcilikleri kapatıldı
15 Eylül 2016 09:17
Alman Bild gazetesi, Ankara'daki Alman Büyükelçiliği'ne yönelik saldırı tehdidi olduğunu ve Türkiye'deki tüm Alman temsilciliklerinin kapatıldığını yazdı.

Alman Bild gazetesinin edindiği bilgilere göre, Türkiye'deki Alman Büyükelçiliği ve tüm konsolosluk temsilcilikleri AKUT terör tehdidi nedeniyle kapatıldı.

Deutsche Welle Türkçe'nin aktardığı habere göre, Türkiye'de Kurban Bayramı tatilinin devam ettiğine işaret edilen haberde, hem diplomatik temsilciliklerin hem de Alman okullarının 16 Eylül'e kadar kapalı kalacağı ve temsilciliklere sınırlı ulaşım olacağı ifade edildi. Gazete haberin kaynağı olarak da Almanya Dışişleri Bakanlığı'nı gösterdi.

Alman Büyükelçiliği de Twitter hesabından Türkçe olarak yaptığı açıklamada Alman temsilciliklerinin sınırlı hizmet vereceğini doğruladı.

"Ön tedbir alındı"

Haberde olası bir terör saldırısına yönelik işaretler olduğu, Alman temsilciliklerinin kapalı tutularak çalışanların, öğretmenlerin ve öğrencilerin güvenliğinin sağlanması ve bir ön tedbir alınmasının amaçlandığını kaydedildi. Ancak terör tehdidine ilişkin başka bilgi bulunmadığı da haberde vurgulandı.

Türkiye'de artan saldırılar

Türkiye son dönemlerde PKK ve IŞİD'in düzenlediği saldırılara sahne oluyor. Van'da iki gün önce PKK'nın düzenlediği saldırıda 50'den fazla kişi yaralanmıştı. Gaziantep'de geçen ağustos ayında meydana gelen ve IŞİD'in düzenlediği tahmin edilen saldırıda da 51 kişi yaşamını yitirmişti.

 

DW Türkçe

aaah sevgili almanlar aah.bu ne zeka yahu
 // hursit dilaver
bunlar da ayıp etmişler. ne yani. neye kızdınız, yeni bir kalkışmadan mı çekiniyörsunuz. ya da ARTVİN TAFARLARINDAKİ HESS LERİ YAPTIRMAMAK İÇİN DEVREYE ABDLİLERİ SÖKTUNUZ DA, SİZE GEREK Mİ KALMADI.ya da HES işini alman vakıflarından nasiplenenler beceremediler mi demek bu. ya da NASIL ÖLSA İNCİRLİGE GİRME İZNİNİ ALDIK, AYRICA BÖNUS ÖLARAK TA,ALMAN ASKERLERİ TURKİYEYE GELECEK,yerleşecek,agır silahlar getirecek..belki 10.000 tane..yani aslında,ABD BAŞARAMADI, BİR DE BİZ DENEYELİM mi demek bu.....
15 Eylül 2016 Perşembe 11:13
pişkinlik
 // hasan
haçlılar tohumları, pkk nın en büyük destekçileri, terör korkusuyla elçiliklerini kapatıyorlarmış, biraz gülelim....
15 Eylül 2016 09:43
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler