YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye yardım ederse barış olmaz!
Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar'ın, Beşar Esad rejimine muhalif güçlere yardımı sürdürmeleri durumunda başarıya ulaşamayacağını söyledi.
Türkiye yardım ederse barış olmaz!
01 Ekim 2013 / 09:39 Güncelleme: 01 Ekim 2013 / 09:38

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Suriye'de barışın sağlanması için yapılacak Cenevre görüşmelerinin, Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar'ın, Beşar Esad rejimine muhalif güçlere yardımı sürdürmeleri durumunda başarıya ulaşamayacağını söyledi.

Rejime karşı savaşan güçleri 'terörist' olarak niteleyen Muallim, 'Suriye'de 83 ülkeden gelen teröristler, askerlerimizi, sivilleri öldürüyor. İnsanların bedenlerini parçalayıp, organlarını ailelerine gönderiyorlar' diye konuştu. Suriye'nin barış istediğini birçok kez yinelediğini savunanVelid Muallim, New York'ta BBC'ye verdiği demecinde, Cenevre'de yapılacak görüşmelerin, bölge ülkelerinin Suriye'deki muhaliflere yaptığı yardımları durdurmaması halinde başarıya ulaşamayacağını belirtti ve 'Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar, muhaliflere silah, finans ve kaçakçılık desteğini çekmediği sürece Cenevre görüşmelerinde barış sağlanamaz' diye konuştu.


DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler