YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye ve İran yapımı ilk film mayısta sinemalarda
Türkiye ve İran yapımı ilk film mayısta sinemalarda
23 Mart 2016 16:09
Türkiye ile İran arasında imzalanan anlaşmayla çekimleri Van'da yapılan ve iki ülke sanatçılarını beyaz perdede buluşturan "Yarının Adı Başka" isimli film, mayıs ayında izleyiciyle buluşacak.

Türkiye ile İran arasında ilk olma özelliği taşıyan ve iki ülke sanatçılarını beyaz perdede buluşturan "Yarının Adı Başka" isimli film, mayıs ayında sinemaseverlerle buluşacak.

İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin yanı sıra sanatsal ve kültürel ilişkilerin de geliştirilmesi adına Türkiye ve İran arasında imzalanan ortak film yapımı anlaşması kapsamında, hikayesi yönetmen Mustafa Delazy'e, senaryosu ise İranlı yönetmen Muharrem Zeynelzade'ye e ait "Yarının Adı Başka" filminin çekimleri ve montajı tamamlandı.

Büyük bölümü Edremit ilçesinin Köprüler Mahallesi'nde çekilen filmin yönetmenliğini Delazy ve Zeynelzade üstlendi. Filmde, İranlı yönetmen Zeynelzade, Türk oyuncular Volkan Keskin, Zelal Dere, Fırat Tanış, Metin Keçeci ve Selahattin Taşdöğen rol aldı.

"Sanat iki toplum arasındaki gerginliği yumuşatır"

Filmin iki ülke arasındaki kültür ve sanat işbirliği açısından önemli bir adım olduğunu söyleyen Delazy, sanatın her zaman iki toplum arasındaki gerginlikleri yumuşatan etken olduğunu belirtti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler