YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye terör örgütü YPG'yi vurunca ABD çıldırdı
Türkiye terör örgütü YPG'yi vurunca ABD çıldırdı
29 Ağustos 2016 15:29
Türkiye'nin Cerablus operasyonunda terör örgütü YPG'yi vurmasıyla ABD'den ses gelmeye başladı.

Türkiye'nin desteğiyle Cerablus'ta kontrolü sağlayan ÖSO ile terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG arasında yaşanan çatışmalarla ilgili ABD'den açıklama geldi. ABD Savunma Bakanlığı, Cerablus'un güneyindeki çatışmaları "kabul edilemez" bulduğunu açıkladı.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EN BÜYÜK DOSTU ABD

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Peter Cook, New York Times gazetesine gönderdiği e-postada, "Türk Silahlı Kuvvetleri, bazı muhalif gruplar ve SDG ile bağlantılı birimler arasında Cerablus'un güneyinde yaşandığı bildirilen çatışmalara ilişkin haberleri yakından izliyoruz. IŞİD'in artık bulunmadığı bir noktada yaşanan bu çatışmaları kabul edilemez bulduğumuzu netleştirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

"Burası zaten kalabalık bir savaş bölgesi" diyen Cook, "Bölgede bulunan tüm silahlı aktörlere çağrıda bulunuyoruz. Acilen çatışmaların sonlanması için gerekli önlemler alınmalı ve taraflar savaş pozisyonundan çıkmalı" diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜ VURULUNCA ABD PANİK YAPTI

ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD karşıtı koalisyondaki temsilcisi Brett McGurk ise ABD Savunma Bakanlığı'nın açıklamalarından yaptığı alıntıları Twitter'da paylaştı.

Türkiye'nin Cerablus'un güneyine düzenlediği hava operasyonları ve ÖSO ile SDG arasındaki çatışmaların ABD tarafından "kabul edilemez" ve "derin endişe kaynağı" olarak görüldüğünü belirten McGurk, "ABD bu faaliyetlere dahil değildir. ABD güçleri ile koordine değiller. Ve onları desteklemiyoruz" ifadesini kullandı.

Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) ana unsurunu PKK'nın Suriye kolu PYD'nin silahlı kanadı YPG oluşturuyor.

Bana da sordular
 // Kamil Kabul
ABD nin yaptığı açıklamaları "kabul edilemez" buluyorum. ABD nin gerçekleştirdiği bölgedeki faaliyetler, tarafımca "derin endişe kaynağı" olarak görülmektedir. Bölgedeki güçler savaş posizyonundan çıkmadan önce, ABD "çakma demokrasi" dersi vermekten çıkmalıdır....
29 Ağustos 2016 Pazartesi 16:56
 // Rasim DUMAN
Biz de sizin Suriye'deki varliginizi "kabul edilemez" buluyoruz ve bundan dolayi "derin endise duyuyoruz". Ustelik te, burada yaptiginiz dansozluklerinizden midemiz bulaniyor. Sahi sizin ne isiniz var buralarda?! "Demokrasi" diyorsaniz, Misir'i gozunuze sokariz. Hele "insan haklari"ndan hic bahsetmeyin ! 20 milyon kizilderili ile 20 milyon zencinin kanlari var hala elinizde yuzunuzde !...
29 Ağustos 2016 16:35
Terör örgütü
 // Ercan
Türkiye pydyi vurmali ve abdden dah a ses vermeli ki amerikada medya sesi halka duyurulmali. Türkiye'nin güvenliği için şart. Önce vatandasin saglik ve selameti terorsuz sinir hatti istiyoruz. Abd isteğine en son bakin....
29 Ağustos 2016 15:51
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler