YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye- Suriye sınırında büyük çatışma
Türkiye- Suriye sınırında büyük çatışma
05 Haziran 2015 11:31
Türiye- Suriye sınırında Türkmen köylerine saldıran IŞİD militanları, muhalifler tarafından püskürtüldü.

Sabah saat 02.00 sıralarında Kilis sınırında 30 kilometrelik bir alanı kontrolünde bulunduran IŞİD, Türkmen köyleri ile Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolünde bulunan köylere, uçak savar, dokça uçak savar, topçu birlikleri, havan ile tank atışı muhalifleri saldırdı. Muhalifler anında ateşe ateşle vermesi üzerine şiddetli çatışmalar sabah saat 08.00 sıralarında sona erdi.

IŞİD’in saldırısı muhalifler tarafından  püskürtüldü. IŞİD’in bir haftayı aşkın süreden beri köylere saldırmaya başlaması üzerine başta Türkmenler olmak üzere köylerini boşaltarak güvenli bölgelere gitti. ÖSO, El Nusra ve Türkmen birlikleri IŞİD’i köylerine koymamak için sabaha kadar çatıştı. IŞİD, 6 saat süren şiddetli çatışma sonrası her hangi bir köyü ele geçiremezken, ÖSO ile muhalifler, köylere takviye savaşçı gönderdi.

6 saat süren çatışma sırasında sınır birlikleri alarma geçerek, askerler mevzilere girerek siper aldıkları iddia edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınır hattına gazeteciler başta olmak üzere kimseyi yaklaştırmıyor. Zırhlı araçlar, 24 esasına göre görev yapıyor.

Etiketler:
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler