YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye PYD'yi vurdu iki düşman dost oldu
TSK'nın dün başlattığı operasyonla PYD mevzilerini vurması sonrasında Obama ve Putin bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Putin Obama'ya, 'Suriye'de ortak hareket edelim' çağrısında bulundu.
Türkiye PYD'yi vurdu iki düşman dost oldu
14 Şubat 2016 / 19:30 Güncelleme: 14 Şubat 2016 / 20:01

Türkiye'nin PYD operasyonu sonrası Obama Putin'le görüştü

PKK'nın Suriye'deki kolu olan PYD'nin mevzileri, TSK'nın Fırtına obüsleri tarafından dün akşam saatlerinden itibaren yoğun ateş altına alındı.

PKK'nın Suriye'deki 'müttefiki' gibi hareket eden Rusya ve Amerika, Türkiye'nin operasyonları sonrası toplantı üstüne toplantı yapmaya başladı.

ÖNCE BAKANLAR GÖRÜŞTÜ

Dün gece saatlerinde önce Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry bir araya gelerek Suriye krizini ele aldı.

PUTİN'DEN OBAMA'YA: SURİYE'DE ORTAK OLALIM

Bugün ise sabah saatlerinde TSK'nın PYD'yi bir kez daha vurmasının ardından Obama ile Putin telefonda Suriye'deki son gelişmeleri ele aldı.

Kremlin, Suriye'deki krizin görüşüldüğü telefon konuşmasında Putin'in Obama'ya "Suriye'de ortak hareket edelim" teklifinde bulunduğunu duyurdu.

 // Takipci
Burada istenen tek şey esadin ömrünü uzatmak DEAŞI ortaya cikartarakta bunu başardılar yoksa barış gelecekti şimdiye kadar bunu istemeyen patronlar somurdukleri Suriyeyi hemen bırakmak istemiyorlar DEASIN esada bi zararı hiç olmadı aksine güçlendirdi muhalif güçleri bitirdikten sonra karşı karşıya kalan Esad ile deas asıl filimi başlatacak bu filimin yonetmenleri sanmasinlarki savasSuriye'de bu saatten sonra dünya savaşın içinde kimse eskisi kadar rahat değil evinde ülkesinde...
15 Şubat 2016 00:29
ikiyüzlüler
 // murtaza
zaten ortaksınız, siz zibidiler dünyayı kandıracağınızımı zannediyorsunuz, ölümünüz müslümanlardan, osmanlı torunlarının ellerinden olacak, hemde kendi ülkenizde,kurtuluşunuz yok, kafirler gibi öleceksiniz....
14 Şubat 2016 21:33
 // Rasim DUMAN
ABD-RUSYA anlasmasinin esaslari : 1. Rusya, Suriye'nin kuzeyini "temizleyip" PYD'ye teslim edecek, Akdeniz'e sahildar sekuler-laik bir Kurt devleti kurulmasini saglayacak. 2. Bu "hizmetinin" karsiliginda Rusya'ya Suriye'de bir hava ve deniz ussu bulundurma hakki verilecek....
14 Şubat 2016 21:11
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler