YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye, PYD'nin 50 hedefini vurdu
Türkiye, PYD'nin 50 hedefini vurdu
15 Şubat 2016 06:50
2 günde yapılan atışlarla terör örgütü PYD'ye ait 50 ayrı hedefin vurulduğu bildirildi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Milli Savunma Bakanlığı ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın 2016 yılı bütçelerinin görüşülmesine başlandı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bütçe üzerinde sunumunu gerçekleştirdi.

Burada bir konuşma yapan Bakan Yılmaz,"Dün ve bugün Suriye tarafındaki PYD'ye ait dört mevziye obüslerle atış yapılarak misliyle karşılık verilmiştir" dedi.Türkiye PYD'ye bomba yağdırdı

"TÜRKİYE TOPRAKLARINA HAVAN MERMİSİ ATILDI"

Bakan Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti; "PYD, PKK unsurları tarafından Kilis bölgesine, Demirışık Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki Türkiye topraklarına havan mermisi atılmıştır. Angajman kuralları çerçevesinde ülkemize doğru bir atış yapıldığında buna caydırıcı bir şekilde misliyle karşılık verilir. Ülkemize havan mermisi gelmesi üzerine; Maranaz, Sicarnaz ve Minak Havaalanı ve Tel Rıfat ve Şafarikat bölgelerinde tespit edilen unsurlara karşı, fırtına bataryasıyla atış yapılmıştır. Bizim tarafımızda can kaybı yok, karşı tarafı da bilmiyoruz.

"TÜRKİYE'NİN GÜVENLİĞİNE TEHDİT OLUŞURSA GEREKLİ KARŞILIK VERİLİR"

PYD'nin her alan kazanması Türkiye'ye ilave göç demektir. Ülkelerin savaş ilanı eskiden sadece silahlı atışla oluyordu, şimdi siber saldırı dahi savaş gerekçesi sayılıyor. Yasadışı göç, gerek Türkiye'nin gerekse Avrupa'nın istikrarına tehdit görüldüğünden NATO Ege'ye gemi gönderme kararı aldı. Alan kazanırsanız, göçe de teşvik edersiniz. Türkiye 2,5 milyondan fazla göçmene kapıyı açmış. Bir saha temizleme, etnik arındırma var. Herkes yerinde durursa Türkiye kendiliğinden bir şey yapmaz ama ilave bir kazanım Türkiye'nin güvenliğine tehdit oluşturursa, Türkiye buna gerekli karşılığı verir."

2 GÜNDE 50 HEDEF VURULDU

Öte yandan askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre; 2 günde, yaklaşık 100 topçu ateşi ile terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'ye ait 50 ayrı hedef vuruldu.

 // zeynel.yaşar.konya
dusmanahicbir zamantavizvermeyecen.turkungucunuhickimsedenemeyekalmasin...
15 Şubat 2016 12:56
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler