YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
‘Türkiye, Kuzey Irak’ı işgal edecek’
‘Türkiye, Kuzey Irak’ı işgal edecek’
21 Eylül 2009 15:57
ABD'nin Kuzey Irak'tan çekilmesine ilişkin öyle bir rapor hazırlandı ki... Buna göre Türkiye, Kuzey Irak'ı işgal edecek...

Merkezi ABD California’da bulunan think thank kuruluşu Rand Corporation ABD’nin çekilmesine ilişkin bir rapor hazırladı.

Raporda Türkiye’nin Kuzey Irak’ı kendisine dahil etme ihtimalinden söz ediliyor. ABD’nin Irak’tan çekilmesinin ardından Türkiye’nin Kuzey Irak’a girebileceğini iddia eden kuruluş, bu ihtimalin resmi makamlar tarafından da kabul gördüğünü belirtti.

Rapora göre Kuzey Irak’ta Kürtlere ait bölgeleri ‘işgal edecek’ Türkiye bu süreçte PKK’nın tasfiye edilmesi amacıyla Bölgesel Kürt Yönetimine de baskı uygulayacak.

Rapor, Türkiye’nin muhtemel bir saldırısının önünün alınması için ABD hükümetine öneri olarak şunu dile getiriyor: “Federe Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani’ye de baskı yapılarak PKK’ya karşı baskılarını arttırması ve tasfiye edilmesine yönelik çalışmalara destek sunmasının sağlanmalıdır.”

Rand Corporation soğuk savaş döneminde ABD Dışişleri’ne ürettiği stratejiler ile tanınıyordu.

Kendi ipini çeken devlet haline düşeriz.
 // ibrahim çelikoğlu
11 Eylülde kendi milletine dahi acımayan ABD,başka milletlere hiç bir zaman acımaz.Kuveyt misali önümüzde.Saddamın başına gelenlerde.
ABD'nin isteği Arap toplumundan,Türk sınırlarına engel koymaktır.
Kürt'leri hiç bir zaman işgal ettirtmez.İçeriye sokar ve hüsrana uğratır.Hemde kendi elini hiç kana bulamadan."Orta asya hiç bir zaman bugünkü gibi olmayacak"diyen ABD fırsat bulursa Kürt'leri
örgütler ve başımızı çok büyük belaya sokarda,karşıdan k...
22 Eylül 2009 13:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler