YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye- İsrail arasında gizli görüşme
İsrail Sanayi Bakanı Binyamin Ben-Eliezer'in Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile gizlice görüştüğü ortaya çıktı.
Türkiye- İsrail arasında gizli görüşme
01 Temmuz 2010 / 07:59 Güncelleme: 01 Temmuz 2010 / 08:01

İsrail basınında çıkan haberlere göre görüşme, Başbakan Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Ehud Barak'ın onayıyla gerçekleşti. Aşırı sağcı Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ise görüşmeden haberdar edilmedi. Bu durumdan öfkelendiği belirtilen Lieberman'ın teamüllerin çiğnendiği ve Netanyahu ile arasındaki güvenin sarsıldığını ifade ettiği belirtildi.

"TALEP TÜRK TARAFINDAN GELDİ"

İsrail Sanayi Bakanı Binyamin Ben-Eliezer ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu arasında gerçekleştirildiği belirtilen görüşmede talebin Türk tarafından geldiği öne sürüldü.

İsrail basının Netanyahu'un bürosuna dayandırdığı habere göre Binyamin Ben-Eliezer, Başbakan Binyamin Netanyahu'u arayarak Türk tarafının gayriresmi bir görüşme talep ettiğini aktardı.

Türkiye ile iletişme geçmek için son haftalarda birçok yolu deneyen Netanyahu da bu görüşmeyi engellemek için bir sebep görmedi. Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman haber verilmemesi ise teknik nedenlere bağlandı. İsrail başbakanının, dışişleri bakanıyla yakın temas içerisinde çalıştığına vurgu yapıldı. (Cihan)

acaba???
 // ibrahim çelikoğlu
Aile büyüklerim:Bir tek şeyi yapmıyacaksın derlerdi."Yalan söylimeyeceksin."Yalan söylemezsen hiç bir kötülük yapamazsın,yalan söylersen her kötülüğü yaparsın"derlerdi.Bunlar acaba hangisini yapıyor?Bilmiyoruz..Herhalde santaj yaptılar deyip doğruları söylüyecek halleri yok......
01 Temmuz 2010 20:29
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler