YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye İncirlik için Almanya'ya şartlarını sundu
Almanya'nın İncirlik Üssü'nde tesis kurma yönündeki taleplerini askıya alan Türkiye, müzakerelerin yeniden başlatılmasına yeşil ışık yaktı ve Almanya'ya bazı şartlar sundu.
Türkiye İncirlik için Almanya'ya şartlarını sundu
21 Eylül 2016 / 02:13 Güncelleme: 21 Eylül 2016 / 09:47

Alman Parlamentosu'nun, 1915 olaylarına ilişkin sözde 'soykırım' kararının ardından gerilen Ankara-Berlin ilişkileri, Merkel  bu konuda kararın "hükümeti bağlamayacağı" yönündeki açıklamalarıyla yeniden normalleşmeye başladı.

Almanya'nın, ilişkilerin normalleşmesi çerçevesinde "İncirlik Üssü'nde tesis kurma" talebini de yinelemeye hazırlandığı belirtildi. Almanya Parlamentosu geçtiğimiz günlerde yaptığı oturumda, Berlin yönetiminin, İncirlik Üssü için 58 milyon avroluk kaynak ayırmasını öngören tasarısına onay vermişti.

GERİ ÇEKİLME GARANTİSİ

Almanya'nın İncirlik'te, uçak park sahası, hangar, karargah, yatakhane ve ofis binalarından oluşacak tesisler için toplam 33 bin 450 metrekarelik kullanım alanı isteyeceği ifade edildi. Türkiye'nin ise İncirlik'e inşa edilecek tesis ve eklentilerin, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)  envanterine kaydedilmesi şartıyla bu talebe olur vereceği vurgulanıyor. İki ülke arasında yapılması planlanan anlaşmada, Türkiye'nin "Üssü boşaltın" demesi halinde Almanya'nın "tüm askeri varlığını geri çekeceği" garantisinin de yer alacağı ifade ediliyor.

AKŞAM

halisYüekli yürekliHalis ➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Bizler, Siz'in kadar üstün zekâya sahib olmadığımız için, ancak lûtfedib okuduğunuz kadarını yazabildik.. Daha âlâsını ve fazlasını siz yazasınız istedik!!!...
21 Eylül 2016 Çarşamba 17:39
yürek
 // halis
ABD 2 milyon insan katletti sadece incirlikten abd ye ses çıkarmayan sizler almanya ya neden itiraz edersiniz...
21 Eylül 2016 Çarşamba 17:12
ALMANYA'NlN, "pekKaka" ➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
konusunda, bugüne kadar sergilediği bunca kalleşliklere rağmen, umarız devletlilerimiz, böyle bir hataya düşmez ve böyle bir halt işlemez!!! ...
21 Eylül 2016 Çarşamba 16:59
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler